ŽÁDOST O DŮSLEDNÉ DODRŽOVÁNÍ PREVENTIVNÍCH OPATŘENÍ Z DŮVODU PANDEMIE COVID 19

PROSÍME VŠECHNY RODIČE, KTEŘÍ JDOU Z JAKÉHOKOLI DŮVODU S DÍTĚTEM NA PCR TEST, ABY VYČKALI NA VÝSLEDEK A TEPRVE PO POTVRZENÍ NEGATIVITY PŘIVEDLI DÍTĚ DO MŠ.
DÁLE ŽÁDÁME VŠECHNY RODIČE, ABY NEVODILI DO ŠKOLKY DĚTI S JAKÝMIKOLI PŘÍZNAKY RESPIRAČNÍHO ONEMOCNĚNÍ (RÝMA, KAŠEL, CHRAPOT, ZÁNĚT SPOJIVEK AP).
VĚŘÍME, ŽE TUTO NAŠÍ PROSBU VYSLYŠÍTE, ABY ŠKOLKA MOHLA BÝT CO NEJDÉLE OTEVŘENÁ.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI

SBĚR

Milí rodiče,
od úterý 30. 11. 2021 máte opět možnost nosit starý papír, objednali jsme pro mateřskou školu kontejner.

Přistavení kontejneru: 30. 11. 2021 dopoledne

Odvoz kontejneru: 3. 12. 2021 během dne

Kde: vjezd u kuchyně MŠ

Finanční výtěžek ze sběru papíru je průběžně zasílán pořádající firmou na účet Klubu rodičů.

Děkujeme všem rodičům i prarodičům, kteří se spolu s námi do této soutěže zapojují.
Kolektiv zaměstnanců MŠ

PŘÍBĚH VÁNOČNÍHO STROMU

SMRK ZTEPILÝ ROSTL V ZAHRADĚ NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY MNOHO LET.
BOHUŽEL JEHO KOŘENY ONEMOCNĚLY A MUSEL SE POKÁCET.

VŠECHNY DĚTI Z BEZPEČÍ SVÝCH TŘÍD KACENÍ SLEDOVALY A NA JEHO DALŠÍ CESTU VOLALY:
"STROMEČKU AHOJ A ŠŤASTNOU CESTU"
"SEJDEM´SE NA KULAŤÁKU"
VZNÁŠEJÍCÍ SE STROM PROVÁZEL DĚTSKÝ POTLESK.

PO NALOŽENÍ NA TAHAČ PUTOVAL V DOPROVODU POLICIE ČR NA SVÉ ADVENTNÍ STANOVIŠTĚ.

POTÉ BYL STROM POSTAVEN NA VÍTĚZNÉM NÁMĚSTÍ.

SVŮJ ZÁŽITEK DĚTI VYJÁDŘILY VÝTVARNĚ.
(VYBRALI JSME NĚKOLIK OBRÁZKŮ)

NÁŠ STROM BYL SLAVNOSTNĚ ROZSVÍCEN V NEDĚLI 28. 11. 2021 V 18 HODIN.

DOBROVOLNÉ TESTOVÁNÍ DĚTÍ NA COVID-19 V MŠ

Dobrovolné testování dětí bude probíhat každý týden v pondělí, odběr neinvazivního antigenního testu z kraje nosu bude provádět zdravotní sestra. Testování bude probíhat bez účasti rodičů od 22. 11. 2021 v dopoledních hodinách v jednotlivých třídách.
V případě negativity dítěte se s rodiči telefonicky spojovat nebudeme, v opačném případě budeme rodiče kontaktovat.
Děkujeme za spolupráci

PROJEKT - ČTENÍ KOUZELNÝCH BABIČEK V MŠ

V rámci spolupráce s domovem s pečovatelskou službou ve Šlejnické ulici jsme v letošním roce čtení pohádek kouzelnými babičkami rozšířili v dalších 2 třídách. Kouzelné babičky budou pravidelně před odpočinkem 1-2 x týdně navštěvovat třídy Koťata , Motýlci a Vrabci a dětem budou předčítat z knížek nebo vyprávět své příběhy.

NUTRIČNÍ TERAPEUT

V RÁMCI PROJEKTU MČ PRAHA 6 JSME PRO ŠKOLNÍ ROK 2021/22 ZÍSKALI PODPORU NUTRIČNÍHO TERAPEUTA.
ŠKOLNÍ JÍDELNU BUDE NAVŠTVOVAT 2X MĚSÍČNĚ.

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2021/2022

NOVÝ ŠKOLNÍ ROK 2021/2022 ZAČÍNÁ VE STŘEDU 1. ZÁŘÍ 2021

PODZIMNÍ PRÁZDNINY připadnou na středu 27. října a pátek 29. října 2021.

VÁNOČNÍ PRÁZDNINY budou zahájeny ve čtvrtek 23. prosince 2021
a skončí v neděli 2. ledna 2022.
ŠKOLA BUDE UZAVŘENA.
Škola bude znovu otevřena v pondělí 3. ledna 2022

Jednodenní POLOLETNÍ PRÁZDNINY školáků připadnou na pátek 4. února 2022.

JARNÍ PRÁZDNINY začínají  14. 3. 2021 a končí 20. 3. 2022
Provoz na škole omezen – třídy spojeny.

VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY připadnou na čtvrtek 14. dubna 2022.
Provoz na škole omezen – třídy spojeny.

HLAVNÍ PRÁZDNINY budou trvat od pátku 1. července 2022 do středy 31. srpna 2022.
PROVOZ NA ŠKOLE JE PŘERUŠEN.

Nový školní rok 2022/2023 začne ve čtvrtek 1. září 2022

NOVÉ SBĚRNÉ MÍSTO POUŽITÝCH BATERIÍ

Milí rodiče,
nově jsme pro vás v mateřské škole v obou budovách u stolku paní provozní zřídili sběrné místo na odložení použitých baterií.
Baterie můžete odkládat do zeleného boxu v budově A a do krabiček ECOCHEESE v budově B.
Děkujeme, že se spolu s námi zapojíte do ochrany životního prostředí

Kolektiv zaměstnanců MŠ

MAMINKO, TATÍNKU - VÍTE, CO POTŘEBUJI S SEBOU DO ŠKOLKY?

Vedete své dítě poprvé do školky a nevíte co bude potřebovat? Připravili jsme pro vás seznam potřebných věcí:

- bačkůrky
do třídy s pevnou patou (v žádném případě ne pantofle nebo crocsy - chodíme po schodech)
- pohodlné oblečení do třídy tričko s krátkým/dlouhým rukávem slabé tepláky, kalhoty, legíny, sukně, zástěrka  (v létě kraťasy), ponožky, punčocháče
- sportovní oblečení na zahradu tepláky, mikina, bunda, čepice či kšiltovka (dle aktuálního počasí)
(protože se děti při hře venku lehce ušpiní, převlékáme se po návratu z hygienických důvodů do "domácího" oblečení)
- náhradní oblečení (pro případ "nehody") spodní prádlo, tričko, ponožky nebo v zimě punčocháče
- pyžamo - pokud bude dítě chodit domů po odpočinku
- zubní kartáček

Volte oblečení jednoduché, dobře oblékatelné - nevhodné jsou kalhoty se zapínáním na ramenou a zástěrky se zapínáním vzadu, šle pod svetrem nebo zástěrkou, těsné gumy u kalhot, rozbité zipy, malé nebo příliš velké boty. Nezapomeňte, že dítě by mělo mít volný pohyb. Přizpůsobujte oblečení aktuálnímu počasí.

VŠECHNY VĚCI DÍTĚTE BY MĚLY BÝT PODEPSANÉ. Předejdete tak ztrátě nebo záměně.
V šatně má každé dítě k dispozici svou přihrádku, ve které má připravenu plátěnou tašku se svou značkou, do které prosíme uložit náhradní oblečení.

Přejeme vašim dětem, aby se jim u nás líbilo.