objevujeme svět kolem nás

MŠ Čínská

HRAJEME SI SE ŠKOLKOU A SE ZVÍŘÁTKY, V DOBĚ, KDY NEMŮŽEME BÝT SPOLU

Milé děti,
protože v současné době si nemůžeme hrát ve školce, paní učitelky s paní asistentkami pro vás budou připravovat hry, které můžete hrát venku.
Postupně budeme vyhlašovat nové hry, jejichž zadání bude viset na plotě naší mateřské školy.
Kdo chce hry hrát, poprosí rodiče o vytištění hrací karty (odkaz níže).
Potom půjdete k hlavní bráně školky, kde bude umístěn START HRY  a budete pokračovat podle čísel a plnit jednotlivé úkoly až do CÍLE.
Prosíme rodiče, aby dětem do karty zapsali jméno a název hry a k číslům pak názvy jednotlivých úkolů. Po splnění úkolu si každý může napsat hvězdičku. Na konci hry rodič svým podpisem potvrdí, že dítě opravdu úkoly splnilo. Karty z jednotlivých her si doma schovávejte a po znovuotevření školky přineste paní učitelkám. Po vyhodnocení her připraví paní učitelky dětem ODMĚNY.
Sledujte stále tento článek, jednotlivé hry budou vkládány pod sebe.

DĚKUJEME RODIČŮM ZA SPOLUPRÁCI.


HRACÍ KARTU STAHUJTE ZDE-
6. HRA - PLNÍME ÚKOLY JEŽKA BODLINKY
12. 4. - 18. 4. 2021


 

5. HRA - POJĎ SI HRÁT S MEDVÍDKEM BRUMÍKEM 6. 4. - 11. 4. 2021


 
 

4. VELIKONOČNÍ SPECIÁL - CESTA ZAJÍČKA UŠÁČKA  29. 3. - 5. 4. 2021

 


3. HRA: HRÁTKY SE SOVIČKOU EVIČKOU 22. 3. - 28. 3. 2021

2. HRA: ÚKOLY OD MYŠÁČKA ZOUBKA 15. 3. - 21. 3. 2021

 

PŘÍBĚH MYŠÁKA ZOUBKA

V jedné pohádkové zemi, onemocněla princezna. Pan král byl smutný a s ním celé království! Jednoho dne se kolem potuloval myšák Zoubek, a protože byl moc zvědavý, našel si skulinku ve zdi královského hradu, aby se zeptal, co se stalo! V celém hradě nikoho nepotkal, jen v obrovském sále seděl smutný pan král a usedavě plakal. Zeptal se pana krále, co stalo, a dozvěděl se, že princezna, královská dcera, onemocněla. „A jak mohu pomoci?“ zeptal se Zoubek, protože rád pomáhal lidem v nouzi. „Jak bys mohl pomoci, když jsi takový maličký?“ odpověděl král a plakal dál. Zoubek se zamyslel a vzpomněl si, jak jednou onemocněl a jak za ním přišli kamarádi z jejich Sýrové čtvrti. Donesli spoustu pohádkových knížek, nějaké plyšáky a celé dny mu četli a hráli si s ním. Zoubkovi tak nebylo smutno a díky veselým kamarádům se mu vrátila dobrá nálada a ruměnec ve tváři a nakonec i zdravíčko! „Pane králi a má princezna nějaké kamarády a hračky?“ „Ale kdepak! Všichni z království odešli, protože je tady smutno. A taky se báli, aby nebyli nemocní.“ Zoubek dal panu králi své čestné myší slovo, že bude přemýšlet, jak princezně pomoci a s myším pozdravem zmizel v první královské škvíře ve zdi, kterou uviděl. A co se nestalo!!! Představte si, že tou škvírou se myšák Zoubek ocitl v našem světě a ke všemu v našem městě, před naší mateřskou školkou! „To není samo sebou,“ dumal Zoubek, ve školce je vždycky hodně dětí a ty jsou jak známo veselé! Rády si hrají a vymýšlí různé legrácky.“ Ale ouha! Školka je zavřená! Co jen bude Zoubek dělat? A najednou, kde se vzala, tu se vzala – šla kolem Lenka, která ve školce pracuje. Zoubek ze všech sil zvolal: “STÁT! PROSÍM!!!“ Lenka se rozhlédla, odkud se ten hlásek ozývá a najednou kouká, že na plotě visí za drápek docela malé zvířátko a mává na ní! Ahoj myšáčku, pozdravila Lenka a zeptala se ho, kde se tu vzal. Během chvilky jí Zoubek řekl, odkud je, proč tu je a nezapomněl se představit. Lenka je známá milovnice pohádek, jak by také ne, když je často čte dětem ve školce a pravda je, že teď je školka prázdná a tak se jí stýská nejen po dětech, ale i po pohádkách! A protože bylo nanejvýš důležité jednat rychle, rozhodla se, že svému novému kamarádovi pomůže. Však taky princezna potřebuje pomoct, aby se co nejdříve uzdravila! A jak to bylo dál? Co myslíte děti? Pomůžete Zoubkovi a Lence vyléčit princeznu? Zoubek s Lenkou pro vás vymysleli úkoly, které když splníte a vyplníte řešení úkolů do svých hracích karet, Zoubek je odnese k panu králi do říše pohádek a pokusí se společně princeznu uzdravit. Pokud se vše podaří, pan král vám potom pošle odměnu za princeznino zázračné uzdravení! Co říkáte? Zkusíme to? Pečlivě si obejděte školku podél plotu. Tam, kde najdete zavěšený úkol, se s maminkou zastavte. Maminka vám přečte zadání a spolu úkol splňte a zapište řešení do své hrací karty. Pokud je úkolem nakreslit obrázek, tak jej nakreslete a připněte ke své hrací kartě! Myšák Zoubek a Lenka vám přejí úspěšné splnění všech úkolů. A vy se opatrujte, ať jste zdraví a spokojení.


1. HRA: ÚKOLY OD KOČKY MICKY  8. 3. - 14. 3. 2021

DALŠÍ FOTA JSOU VE FOTOGALERII V SEKCI SPOLEČNÉ. POKUD SVÉ DÍTĚ PŘI PLNĚNÍ ÚKOLŮ VYFOTOGRAFUJETE, MŮŽETE 1 - 2 FOTA ZASLAT NA EMAIL Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript A MY JE VLOŽÍME DO FOTOGALERIE.