MŠ Čínská

objevujeme svět kolem nás

Get Adobe Flash player

KONCERT VOJENSKÉ HUDBY POSÁDKOVÉHO VELITELSTVÍ
Dnes za námi přišli naši sousedé, vojáci z posádkového velitelství, aby nám představili hudební dechové nástroje, na které často hrají. Hudba se z posádkového velitelství ozývá celkem často a děti se zaujetím poslouchají. Hudebníků bylo celkem pět a každý z nich měl jiný dechový nástroj: trubku, piccolo trubku, křídlovku, tubu, trombón a lesní roh.
Jeden z vojáků celý program uváděl, každý nástroj nám představil, něco zajímavého nám o něm řekl a pak na něj vždy někdo z kapely zahrál sólo.
Moc se nám líbilo, jak  zahrál trombonista hlas žáby. Dal nám hádanku, o jaké zvířátko jde a my jsme to poznali při prvních tónech –qua, qua, qua  - a přitom stačilo, že si dal do trouby svého nástroje dusítko. Také se nám líbil lesní roh, na který se hrávalo, když jezdili králové na hony do lesa. Kdyby se lesní roh roztočil, tak by měřil 4 m a voják, který na lesní roh hrál, pak předvedl, jak se dá podobný dechový nástroj napodobit hadicí a obyčejným trychtýřem na vodu a náhubkem od nástroje. A věřte nebo ne, tento improvizovaný nástroj vydával zvuky, jako lesní roh. Vojáci nám hráli některé písničky z pohádek, jako třeba Boba a Bobka, nebo Pane, pojďte si hrát, ale nám se moc líbila písnička z Včelích medvídků, kterou jsme si mohli společně zazpívat. Celé představení bylo velmi pěkné, pro děti záživné a hlavně poučné. Dozvěděli jsme se hodně nových informací a ještě jsme se dobře bavili. Vojáci se námi rozloučili tou nejznámější českou písničkou Škoda lásky, která se hraje po celém světě a kterou složil český skladatel Jaromír Vejvoda.
Už se moc těšíme, až se zase na jaře půjdeme podívat na naše sousedy, abychom viděli, jak takoví vojáci pracují. Děkujeme za pěkný koncert našim sousedům a přejeme jim, aby jejich hudební nástroje potěšili všechny posluchače tak, jako potěšily nás.