MŠ Čínská

objevujeme svět kolem nás

Get Adobe Flash player

TŘÍDA BERUŠKY SE ZAPOJILA DO SOUTĚŽE

Soutěž Slavnosti jablka – Ztvárnění panáčka Seváčka a jablka

Povídali jsme si o podzimním ovoci a o jablíčku. Kde roste, jak vypadá, jak chutná a kde jsme se s ním setkali v pohádce nebo v písničce. Potom se děti dozvěděly, že byl jeden pán Isaac Newton a tomu pomohlo jablíčko k objevení důležité věci. Když si četl pod jabloní, jedno jablko na něho spadlo a on objevil gravitační zákon. Vytvořiili jsme panáčka Seváčka jako Isaaca Newtona.

Strom: malba temperovými barvami, větve jsou tvořeny otisky dětských rukou, listy z krepového papíru. Jablka: červené knoflíky, stopka domalována fixem.

Panáček: vytvořen z roliček od toaletního papíru, hlava, ruce a bota z polystyrenových koulí, vlasy z ovčí vlny. Omalováno temperou.