CO POTŘEBUJI S SEBOU DO ŠKOLKY?

Vedete své dítě poprvé do školky a nevíte co bude potřebovat? Připravili jsme pro vás seznam potřebných věcí:

- bačkůrky do třídy s pevnou patou (v žádném případě ne pantofle)

- pohodlné oblečení do třídy

tričko s krátkým/dlouhým rukávem

slabé tepláky, kalhoty, legíny, sukně, zástěrka  (v létě kraťasy), ponožky, punčocháče

- sportovní oblečení na zahradu

tepláky, mikina, bunda, čepice či kšiltovka (dle aktuálního počasí)

(protože se děti při hře venku lehce ušpiní, převlékáme se po návratu z hygienických důvodů do "domácího" oblečení)

- náhradní oblečení (pro případ "nehody" - uložte do plátěných tašek, které jsou v šatně)

spodní prádlo, tričko, ponožky nebo v zimě punčocháče

- pyžamo - pokud bude dítě chodit domů po odpočinku

- zubní kartáček

Volte oblečení jednoduché, dobře oblékatelné - nevhodné jsou kalhoty se zapínáním na ramenou a zástěrky se zapínáním vzadu, šle pod svetrem nebo zástěrkou, těsné gumy u kalhot, rozbité zipy, malé nebo příliš velké boty. Nezapomeňte, že dítě by mělo mít volný pohyb. Přizpůsobujte oblečení aktuálnímu počasí. VŠECHNY VĚCI DÍTĚTE BY MĚLY BÝT PODEPSANÉ. Předejde se tak ztrátě a záměně.

Přejeme vašim dětem, aby se jim u nás líbilo.