objevujeme svět kolem nás

MŠ Čínská

Reportáže

JAK JSME O ZELENÉM ČTVRTKU NAVŠTÍVILI SENIORY

Na zelený čtvrtek 18. 4. 2019 jsme se vydali potěšit seniory do DPS ve Šlejnické ulici. Z každé třídy naší školy byly vybrány dvě děti. Za potlesku babiček a dědečků vstoupily děti do společenské místnosti a začaly koledovat - přednesly 2 velikonoční koledy. Po té děti obdarovaly seniory svými velikonočními výrobky a popovídaly si s nimi.
Jako poděkování za krásný zážitek pro seniory, si každé dítě odneslo  čokoládové vajíčko.SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU

Dnes jsme společně podpořili světový den porozumění autismu, tím, že jsme se oblékli do modra.
FOTOGRAFIE MODRÝCH DĚTÍ NAJDETE V SEKCI FOTOGALERIE VE TŘÍDÁCH, KTERÉ SE ZAPOJILY.Potěšení seniorů v DPS

V úterý 12.12.2018 navštívily děti v doprovodu vedení školy, paní učitelky
a paní provozní seniory v DPS.
Po příchodu nás všichni vřele uvítali a pozvali nás mezi sebe do společenské místnosti.
Děti za pěveckého doprovodu písně "Nesem vám noviny" rozdávaly seniorům nejen dárečky,
které s paní učitelkami v jednotlivých třídách vyrobily,
ale i úsměvy a přání klidného prožití Vánoc.
Na seniorech bylo vidět dojetí.
Na závěr společného setkání dostaly děti od vedení DPS koš plný sladkostí a drobných dárečků. 


 

PF 2019

PŘEJEME VŠEM ŠŤASTNÉ VYKROČENÍ DO NOVÉHO ROKU 2019.
NECHŤ VÁS V NĚM PROVÁZÍ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ, ÚSPĚCH, LÁSKA A SPOKOJENOST!KOLEKTIV ZAMĚSTNANCŮ

STŘÍPKY ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ 2018

DEN SEDMÝ - SOBOTA

DNES SE VRACÍME DO PRAHY - DOMŮ - K MAMINCE A TATÍNKOVI!
PLÁNOVANÝ PŘÍJEZD DLE SMLOUVY JE V 11 HODIN PŘED ŠKOLKU.
PROSÍME RODIČE, ABY BYLI PŘED ŠKOLKOU RADĚJI DŘÍVE.DEN ŠESTÝ - PÁTEK

Po dopolední svačině jsme objevili dopis od skřítků s výzvou, že si pro nás dnes připravili VÝPRAVU ZA POKLADEM. Paní učitelky nám obličejovými barvami pomalovaly tváře. Všem nám to náramně slušelo. Teple jsme se oblékli a hurá za pokladem. Nic však není zadarmo! Museli jsme splnit úkoly, které si pro nás skřítci připravili. Vyzkoušeli naše znalosti o bylinkách a o lesních a vodních zvířátkách. Odnesli jsme dárek pro Šmudlinku a zazpívali jsme jí a Šmudlovi písničku, kterou jsme se naučili - Trpasličí svatba. Zvládli jsme i uniknout Bludičkám a jejich bažině pomocí pavučiny skřítka Pavoučníčka. Na konci cesty nám pomohly zlaté penízky najít poklad. Třikrát HURÁ máme POKLAD!!! Odpoledne jsme si poklad rozdělili. A co v něm bylo??? To uvidíte v Praze.Laughing Už se na vás moc těšíme! zítra AHOJ


DEN PÁTÝ - ČTVRTEK

Dnes dopoledne jsme dostali od paní kuchařky staré pečivo a šli jsme k rybníku krmit čerstvě vylíhlé kačenky a také kapry. Na louce u chalupy se děti vystřídaly v navlékání korálků a výuce angličtiny. Zbývající děti sportovaly. Po krátkém odpočinku po obědě nás odvezl autobus na výlet směr Staré Hrady. Společně s pohádkovými bytostmi jsme prošli tři prohlídkové okruhy - Zámecké pohádkové sklepení, Hradní pohádková půda, Zdravosvět a dračí království. Na závěr jsme absolvovali čarodějnický letecký kurz. Po návratu z výletu nás čekala odměna - PALAČINKY.


DEN ČTVRTÝ - STŘEDA

Během dopoledne jsme dokončili obrázky s flitry, naučili jsme se písničku "Trpasličí svatba". Podle knih o přírodě jsme poznávali druhy rostlin a živočichů. Odpoledne jsme si v soutěžích procvičili svou fyzickou zdatnost, obratnost a šikovnost. Také jsme vyrobili dárky pro personál, který se o nás na chatě stará. Den jsme zakončili táborákem s opékáním vuřtíků a zpěvem při kytaře. Po sprše hajdy do pelíšků


DEN TŘETÍ - ÚTERÝ

Dopoledne si děti hrály na dětském hřišti v areálu kempu. Poté navštívily kontaktní mini zoo. Odpoledne proběhla výuka angličtiny. Pro skřítky na svatbu děti navlékaly drahokamy a potom procvičily jemnou motoriku při výrobě třpytivých motýlků a soviček. Všichni se mají dobře a paní učitelky moc děti chválí, jak jsou hodné. Strava dětem velmi chutná. Počasí je pěkné.


DEN DRUHÝ - PONDĚLÍ

Při sportovním dopoledni jsme si vyzkoušeli svoji šikovnost a fyzickou zdatnost v několika disciplínách s využitím lana. Čekalo nás podbíhání lana, přeskoky v různých výškách a poměření sil v přetahování. Po odpoledním klidu a výborné svačině - domácí kynuté buchty jsme dostali další zprávu od skřítků. Ti si pro nás připravili naučnou stezku, během které děti plnily rozmanité úkoly. Odpolední vycházka byla ukončena hrou na louce u domečku baby Jagy.

DEN PRVNÍ - NEDĚLE

Po vydatné snídaní jsme se vydali do lesa za skřítky, abychom jim postavili nové domečky. Při práci jsme se posilňovali borůvkami. Když jsme domečky postavili, šli jsme na oběd - svíčková s knedlíky. Po dobrém obědě si děti odpočinuly a načerpaly nové síly na odpolední činnosti. Po odpoledním klidu našly děti první zprávu od skřítků a jako poděkování za domečky dostaly misku lesních jahůdek.Odpoledne si děti navlékaly náramky, hrály míčové hry, pozemní hokej, chatchball a vyráběly bramborového skřítka z přírodních materiálů.


FOTA VIZ FOTOGALERIE, SEKCE SPOLEČNÉ