MŠ Čínská

objevujeme svět kolem nás

Get Adobe Flash player

Reportáže

PRVNÍ NÁVŠTĚVA POSÁDKOVÉHO VELITELSTVÍ V ČÍNSKÉ ULICI


Dne 20. 5. 2015 děti z naší školky navštívily sousední Posádkové velitelství. U vstupu byly třídy rozděleny do skupin po dvou třídách a každá skupina dostala vojáka čestné stráže jako vlastního průvodce. Vystřídali jsme se u různých stanovišť, viděli jsme cvičení se zbraněmi, kladení věnců a květin, vojenský pochod, motorky, které doprovází kolonu s panem prezidentem. Mohli jsme si zbraně osahat a s vojáky se vyfotit. 
Dozvěděli jsme se, že vojáci mohou být muži i ženy, cvičí každý den, aby bylo vše dokonale sladěné. Nacvičují různé exhibiční přehlídky, které můžeme vidět po celé republice. Nelze je přehlédnout při reprezentačních plesech GŠ a AČR, při zahájení důležitých celoresortních zaměstnáních a shromážděních, při exhibičních vystoupeních v rámci prezentace výcviku ČS na veřejnosti.
V rámci pietních akcí slouží čestnou stráž u pietního místa, provádí kladení věnců a květin oficiálních představitelů a delegací. Svou přítomností vzdávají čest vojenskými poctami při pohřbech zemřelých vojáků v činné službě i v záloze.
Poté jsme si mohli vyzkoušet práci se salvovými kanony, které jsou určené ke střelbě slavnostních dělostřeleckých salv při zvláště významných událostech, jakými jsou inaugurace prezidenta republiky nebo slavnostní vojenské přísahy u příležitostí oslav dne vzniku samostatného státu. V roce 2011 vypálily 21 salv na poslední cestu prezidentu republiky Václavu Havlovi. Salvové kanony byly upraveny výhradně pro zabezpečení slavnostních aktů jednotkami Čestné stráže Armády České republiky. 
Nasedli jsme do vojenské tatry a každý si mohl v řidičské kabině zatroubit. V budově jsme si vyzkoušeli vojenskou výstroj a výzbroj, jako třeba plynové masky, helmy, oblečení a osahali pušky, samopaly, pistole a šavle. 
Nakonec jsme se sešli v horní části objektu a vojáci se s námi rozloučili čestnou salvou vystřelením tří ran.
Všem se návštěva Posádkového velitelství moc líbila a těšíme se na další návštěvu v příštím roce.


 

VÝLET DO CHUCHLE ZA ZVÍŘÁTKY

Koncem měsíce května 2015 jsme se vypravili s naší mateřskou školkou do lesoparku v Chuchli. Pro nás ostřílené školáčky to byl další krásný výlet, zatímco pro naše malinké spolužáky z Berušek a Motýlků, které jsou v naší škole prvním rokem, to bylo první společné velké dobrodružství. Maminky nám daly pohodlnou obuv a sportovní oblečení a přesně v 7:45 hodin ráno jsme byli všichni připravení k odjezdu. Přijely pro nás dva autobusy, takže jsme se „nalodili“ a vyrazili jsme směr Praha 5. Jeli jsme dlouhým tunelem a k našemu štěstí doprava plynula hladce. Počasí bylo překrásné, a tak jsme si náš výlet užívali všichni od prvního okamžiku až do konce.
Ke zvířátkům vedla jedna náročnější překážka – obrovský kopec!
Konečně jsme se vyškrábali na samotný vrcholek, kde už na nás čekala svačinka a zasloužený odpočinek.
Byl tam totiž takový srub s terasou, kde jsme si mohli sednout a v klidu si sníst loupáčky, které nám nachystaly paní kuchařky ve školce. Kdybyste do Chuchle někdy chtěli vyrazit, tak je tam pro nás děti spousta prolézaček ze dřeva a kolem dokola je les, takže je příjemný chládek a když si hrajete, všechna ta zvířátka se na vás zvědavě koukají a nestačí se divit, co všechno děti dovedou. Když jsme se dosyta najedli, napili a odpočinuli si, tak si nás všechny paní učitelky svolaly a mohli jsme začít s prohlídkou.
Ta největší zvířátka, jako kozy, mufloni, srnci, jeleni, koloušci, byla ve velkých výbězích. Kupodivu jsou zvířátka na nás lidi zvyklá, a tak jsme jednu chvíli nevěděli, zda zvířátka pozorují nás nebo jestli ti pozorovatelé jsme my. Všichni ti lesní kamarádi, o kterých jsme si v průběhu roku s paní učitelkami podívali a znali jsme je jen z obrázků, tady najednou byli naživo v celé své kráse! Další lesní kamarádi byli kousek opodál a byli to ti, co mají zobáky a křídla – byli to ptáčci. Jako první nás upoutali straka, havran a vrána. Vrána na nás pokřikovala, jakoby nás chtěla přivítat,
což bylo od ní velmi milé a zdvořilé. Bylo tam spousta dalších ptáčků, také sova, která byla u nás ve školce zcela nedávno spolu s panem sokolníkem. Největším zážitkem pro nás byla veselá a neposedná veverka, která měla ve své kleci pověšený takový bubínek, který se ve vzduchu točil, když v něm veverka běhala. To vám bylo tak legrační, že jsme se nemohli od té čiperné zrzečky odtrhnout. Po prohlídce zvířátek jsme si vyšli ještě kousek do kopce do dalšího parku plného průlezek,kde jsme si ještě chvíli pohráli a pak už jsme museli zpět k autobusům a páni řidiči nás odvezli zpět do mateřské školy.Tam už na nás čekal oběd a pohodlná postýlka, do které jsme se všichni rádi schoulili, protože jsme byli příjemně unavení a hlavičkami se nám honily úplně nové zážitky.
To byl ale krásný výlet a už se těšíme, co pro nás zase naše paní učitelky vymyslí

Vaši Medvídci, Vrabčáci, Myšky, Koťátka, Berušky a Motýlci!

 


 

Rekonstrukce školky a dostavba - výsledek

 

Rekonstruovaná budova

 

Přístavba

 

Rekonstrukce školní kuchyně

 

Před rekonstrukcí.....

 

 

 

 

 

Po rekonstrukci........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Před rekonstrukcí.........

 

Po rekonstrukci........

 

Nová tělocvična

ZDOBENÍ STROMEČKU

Naše školka se se zapojila do akce  OZDOBENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU NA VÍTĚZNÉM NÁMĚSTÍ. Děti ze všech tříd vyrobily společně s paní učitelkami vánoční ozdoby z bílého papíru. Dne 8.12.2014 se zástupci všech tříd (5 dětí z každé třídy) vypravili na Vítězné Náměstí, kde v centru vánočních oslav ozdobili stromeček.

FOTO VIZ GALERIE SEKCE SPOLEČNÉ

Přivítali jsme nové kamarády

Dne 1.října 2014 jsme mezi sebou přivítali nové kamarády. Takže - hurá, už jsme konečně v plném počtu. Ve zrekonstruované budově se dětem velmi líbí. Naše kuchyň, je vybavená novým gastro zařízením a paní kuchařkám se nyní lépe a pohodlněji vaří. I v prostoru tříd jsou novinky: nové podlahy, barevná výmalba, nové vestavné skříně na hračky a ve dvou třídách přibyly zimní zahrady. V suterénu školy byla vybudována nová tělocvična, kterou využijeme jak pro plnění našich výchovně-vzdělávacích cílů, tak i pro odpolední zájmové kroužky. I jazyková učebna Sněhurka dostala nový kabát: barevná výmalba, nový koberec, nástěnky i nábytek.

Na pozemku školy dále pokračuje stavba nové budovy, díky níž budeme moci  přivítat v naší škole dalších 56 nových kamarádů, kteří budou navštěvovat třídy Berušek a Motýlků. Všichni se na ně moc těšíme....