MŠ Čínská

objevujeme svět kolem nás

Get Adobe Flash player

Reportáže

ZAHRADNÍ SLAVNOST

Ve středu 12.června 2013 v 16 hodin nastal slavnostní okamžik otevření naší nové zrekonstruované zahrady. Děti se mohou radovat z nových herních prvků - skluzavky, lezecké stěny, houpaček pro větší děti, houpačky hnízdo pro malé děti, dráhy pro odrážedla a skákacího panáka. Ve zcela nové podobě jsou dvě pískoviště, které mají tvar kytary a jsou zakončena tubusovou průlezkou. Náš nový amfiteátr má podium ve tvaru klavírního křídla, na jehož krajích stojí xylofon a sestava bubnů a hlediště ve svahu.

VÝLET DO PĚNČÍNA

Cílem našeho celodenního výletu byl "Výletní areál Pěnčín". Po klidné cestě autobusem jsme se hned po příjezdu v pěkném areálu nasvačili. Pak jsme se odebrali do korálkové dílny. Každé z dětí si vybralo natištěný obrázek. Jejich úkolem bylo vytvořit mozaiku ze skleněných zbytků, které vznikají ve výrobně korálků. Děti tvoření velmi zaujalo, že nám vyměřený čas (1 hodina) utekl neuvěřitelně rychle. Každá mozaika měla své osobité kouzlo. Dílnu jsme opustili ve 12 hodin a to byl čas na oběd. Došli jsme do místí restaurace "U Brus&ia cute;rny", kde nám připravili řízek s bramborovou kaší. Všem moc chutnalo a po řízcích se jen zaprášilo. Po obědě nás čekala vyhlídková jízda vláčkem směrem na Kittlův areál Krásná. Na cestě jsme se zastavili u kostela sv. Josefa s krátkým výkladem a prohlídkou. Vyhlídkovou jízdu jsme ukončili v areálu Pěnčín. Zde jsme si prohlédli expozici starých zemědělských strojů, venkovní výběhy s domácími zvířaty a kozí farmu. V obchůdku, ve kterém se prodávají produkty zdejší farmy, děti měli možnost ochutnat kozí sýry. Následně jsme se odebrali na svačinu a po ní už hurá do deštivé Prahy. Nám na výletě nespadla ani kapka.

FOTA V GALERII - SEKCE SPOLEČNÉ

Cvičná evakuace

3. června 2013

Dnešní vzniklou situaci v souvislosti s povodněmi využila paní ředitelka a pedagogický sbor k tomu, aby dětem bylo vysvětleno, jak se spávně chovat v případě nebezpečí. Všechny přítomné děti a paní učitelky se sešly v jedné třídě, aby si popovídaly o tom, co se právě děje s řekou Vltavou. Na otázku paní ředitelky - "Co byste děti udělaly, kdyby velká voda přišla až k nám?" - několik dětí reagovalo slovy:"Vylezly bychom na kopec." Následně paní ředitelka provedla se skupinou dětí a paní učitelkou hravou formou ukázku, jak by měla probíhat evakuace. Poté se děti rozešly do svých tříd. Asi po 40 minutách byl vyhlášen poplach. Evakuace k hlavním dveřím do budovy se nám podařila zvládnout za 1 minutu a 5 vteřin. Všechny děti reagovaly klidně a rychle.

NÁVŠTĚVA V ZŠ EMY DESTINNOVÉ

Dne 10.5.2013 naši předškoláčci společně s paní ředitelkou a paní učitelkami Šárkou a Zuzkou navštívili ZŠ Emy Destinnové. Ve škole jsme byli vlídně přivítáni a protože jsme přišli o trochu dříve, byla nám poskytnuta jedna prázdná třída (děti byly zrovna na škole v přírodě), kde jsme si společně zahráli na "opravdovou" školu. Potom byly děti rozděleny do 5-6 členných skupinek a každá skupinka šla do jedné první třídy, kde jim školní děti předváděly své znalosti a dovednosti. Paní učitelky ukázkové hodiny připravily tak, aby naše děti viděly čtení, psaní i matematiku. Do některých činností byli zapojeni i naši předškoláci a všichni byli moc šikovní.  Paní ředitelka s paní učitelkami měly možnost navštívit postupně všech 5 prvních tříd. Ve škole se nám moc líbilo a pěkný zážitek nám nepokazil ani vytrvalý déšť, který nás provázel na cestě do i ze školy.

FOTO VIZ GALERIE SEKCE SPOLEČNÉ

JAK SE RODILA ZAHRADA

OBRÁZKOVÁ REPORTÁŽ