objevujeme svět kolem nás i o prázdninách

MŠ Čínská

Get Adobe Flash player

Reportáže

OKÉNKO ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ 2013

7. DEN (středa)

ODJEZD ZE SVATÉ KATEŘINY JE PLÁNOVÁN NA 7:30.

6. DEN (úterý)

CO SE JEDLO?

Děti posnídaly obložený chléb s vajíčkem, rohlík, máslo, džem a čaj. K dopolední svačině je čekala mísa s ovocem. Po polévce s domácí zavářkou na děti čekala vynikající svíčková s houskovým knedlíkem a hovězím masem. K odpolední svačině byl šlehaný tvaroh s ovocem a čerstvý rohlík. Večeře byla přizpůsobená našemu odpolednímu programu. Pro velký úspěch si děti vyžádaly čočkovou polévku a jako druhý chod jsme měli buřtíky na ohni.

CO SE DĚLO?


Po svačině našly děti vzkaz s výzvou k záchraně lesní říše. Poté se vypravily plnit úkoly na stezku připravenou skřítky. Za odměnu jim skřítci ukázali cestu k pokladu. Jedním z úkolů bylo vyrobit čarodějnické koště, jehož spálením se měla zrušit kletba zlé čarodějnice při večerním ohni. Odpoledne se neslo v duchu „Pálení čarodějnic“ – rej čarodějnic, tanec s čarodějnicí, opékání buřtíků.

FOTA VIZ FOTOGALERIE - SPOLEČNÉ

 

5. DEN (pondělí)

CO SE JEDLO?

V pondělí nás paní kuchařky překvapily k snídani výborným domácím borůvkovým koláčem a poctivým kakaem. Dětem se dělaly boule za ušima. Ostatně jako po každém jídle. K dopolední svačině byl pomeranč. K obědu měly děti výbornou domácí kuřecí polévku a maso na kmíně s rýží. K odpolední svačině měly připraven balíček, ve kterém byl chléb se šunkou a oplatka, pití jsme zakoupily v zoo. K večeři bylo smažené rybí filé s bramborovou kaší.

CO SE DĚLO?

Vzhledem k chladnému počasí a náročnému odpoledni jsme dětem připravily oddychový program v chatě, kde si pohrály, zpívaly jsme s kytarou a foukací harmonikou písně, které si děti samy vybraly. Po desáté hodině, kdy se počasí konečně umoudřilo, jsme s radostí vyběhli na hřiště. Skákali přes švihadla a hráli jsme míčové hry.

Ve 13 hodin pro nás přijel autobus, který nás odvezl na toužebně očekávaný výlet do ZOO. Byli jsme příjemně překvapeni, v zoo nebylo plno jako obvykle, patřila pouze nám. Po prohlídce části zoologické zahrady jsme se přesunuli na safari bus. V 17:30 jsme se plni zážitků vrátili na chalupu, kde nás čekala dobrá večeře. Po večeři jsme se osprchovali a po pohádce si rozdali dárečky ze safari. A pak s novým plyšáčkem šupky dupky do postýlky.

FOTA VIZ FOTOGALERIE - SPOLEČNÉ

 

4. DEN (neděle)

CO SE JEDLO?

K snídani měly děti obložený chléb se salámem, rohlík s máslem a marmeládou. K dopolední svačině bylo kiwi, k obědu  bramboračka, pečené kuřátko s brambůrkem (to si děti pochutnaly). K odpolední svačině byl chléb s pomazánkou. Večeřeli jsme oblíbené boloňské špagety se sýrem.

CO SE DĚLO?

Po klidné noci, ranní hygieně  a snídani, vzhledem k deštivému  počasí, si děti vyráběly masky čarodejnic a navlékaly korále a naušnice pro maminky (překvapení). Po odpoledním odpočinku jsme se vydali na další průzkum okolí, děti si v lese zopakovaly včerejší poznatky o lese. Na procházce jsem narazili na chaloupku Babušky Jagušky. Po návratu z lesa jsme soutěžili na hřišti, hráli jsme hru na "Třetího" a pro velký úspěch jsme zopakovali hru "Červený & Modrý ". Po večeři jsme si z masek čarodejnic udělali výstavu ve vstupním prostoru chalupy. Těšíme se na zítřejší výlet.

FOTA VIZ FOTOGALERIE - SPOLEČNÉ

3. DEN (sobota)

CO SE JEDLO?

K snídani jsme měli chléb s plátkovým sýrem, rohlík s marmeládou a mléko. Na dopolední svačinu bylo jablíčko a na oběd nás čekala polévka z masového vývaru s domácí zavářkou, vepřové výpečky, červené zelí a bramborový knedlík. Na odpolední svačinu byl chléb s máslem a okurkou.    K večeři nám paní kuchařky připravily výborné rizoto se sýrem a kyselou okurkou. Velká většina dětí si chodí přidávat, někteří i vícekrát.

CO SE DĚLO?

Dopoledne, než vysvitlo sluníčko,  si děti na pokojích tvořily z korálků  nebo si hrály se stavebnicemi, hráli jsme společenské hry, někteří si kreslili. Na přání dětí jsem se vrátili do lesa, k domečkům z přírodnin pro skřítky stavěných včera. Kromě práce na domečcích si děti v lese i zasoutěžily - hod šiškou na cíl a sbírání šišek na čas.

Odpoledne jsme prozkoumali část lesa za rybníkem. Při této vycházce děti plnily úkoly formou hry "Cesta bílého králíčka". Seznamovaly se s různými druhy listnatých a jehličnatých stromů a jejich typickými znaky. Učily se poslouchat zvuky lesa, dozvěděly se jak pečovat o lesní zvěř. Zblízka si prohlédly krmelec a posed pro myslivce. Ještě před večeří si děti pohrály na hřišti. Po výborné večeři spokojeně usnuly.

FOTA VIZ FOTOGALERIE - SPOLEČNÉ

2. DEN (pátek)

CO SE JEDLO?

Dnes jsem měli ke snídani obložený chléb se šunkou, rohlík, máslo, marmeládu a čaj. Na dopolední svačinu pomeranč a k obědu výbornou čočkovou polévku a ovocné kynuté knedlíky. Na odpolední svačinu byl chléb s paštikovou pomazánkou. K večeři jsem měli bavorskou sekanou s bramborem a zeleninovým salátem.

CO SE DĚLO?

Slunečné dopoledne jsme s dětmi využili ke sportovním hrám na volejbalovém hřišti v areálu. Soutěžili jsme v podbíhání lana, v běhu dvojic na určenou vzdálenost ve spřežení, a hodu míče na cíl. Na závěr jsme se naučili pohybovou hru "Červený & Modrý".

Odpoledne jsme využili nedaleký les k hraní s přírodninami. Děti si stavěly domečky pro skřítky.

FOTA VIZ FOTOGALERIE - SPOLEČNÉ

1.DEN (čtvrtek)

CO SE JEDLO?

K obědu byl vývar s masem a masová směs s rýží, Na odpolední svačinu chléb se sýrem a k večeři francouzské brambory. Dětem jídlo chutnalo a chodily si přidávat.

CO SE DĚLO?

Odpoledne se uskutečnila prohlídka místní minizoo. Děti krmily kozy a poníka senem. Po krátké vycházce lesem si děti pohrály na dětském hřišti v areálu. Zbytek odpoledne byl využit ke sportovním hrám. Po pohádce a večerní hygieně všechny děti spokojeně usnuly.

FOTA VIZ FOTOGALERIE - SPOLEČNÉ

Účastníci školy v přírodě dorazili v 11:35 v pořádku na místo určení. Všechny děti jsou v pohodě a dobré náladě. Počasí je slunečné.

25.4.2013 ODJEZD OD MŠ V 8.00. SRAZ DĚTÍ JE V 7:30.

JAK JSME UDĚLALI RADOST BABIČKÁM A DĚDEČKŮM

Na zelený čtvrtek dopoledne se vypravily děti ze třídy Koťat společně s paní ředitelkou a paní učitelkou Bílou do DOMU S PEČOVATELSKOU SLUŽBOU ve Šlejnické ulici, se kterým dlouhodobě spolupracujeme. Navštívili jsme seniory v jejich bytech a popřáli jim krásné prožití velikonočních svátků a obdarovali jsme je velikonočními výrobky, které pro ně děti připravily. Babičky i dědečkové nás vlídně přijali a na jejich tvářích bylo vidět nadšení i dojetí z naší návštěvy.

 

VELIKONOČNÍ STROM

Dne 26.3.2013 jsme s dětmi ozdobili na zahradě školy 4 stromy. Na výzdobu jsme použili vajíčka vyrobená doma dětmi a jejich rodiči, a to libovolnou technikou. Děti byly z akce nadšené, ukazovaly si navzájem své výrobky a potom jsme se po třídách s ozdobeným stromem vyfotili. Naše snažení sledovalo z okna i několik seniorů z protějšího domu s pečovatelskou službou a dětem mávali. Akci hodnotíme jako velmi vydařenou, a proto ji v příštím školním roce zařadíme mezi tradiční akce školy.

DALŠÍ FOTA VIZ FOTOGALERIE JEDNOTLIVÝCH TŘÍD

SEDM BAREV DUHY

Dne 21.3.2013 jsme v dopoleních hodinách vítali příchod jara akcí SEDM BAREV DUHY. Děti ze všech tříd se sešly ve třídě Myšek k jarnímu vyprávění, zpívání a tančení. Děti i učitelky byly oblečeny do jednobarevných triček, a to po skupinách, vždy do jedné barvy z duhového oblouku. Celkem tedy bylo 7 barevných skupin. Po krátkém úvodním slovu paní učitelky Jany o nastupujícím ročním období děti vyjmenovávaly typické znaky jara. Potom děti ze třídy Medvědů pod vedením paní učitelky Renaty ukázaly ostatním dětem jarní taneček, který se následně všichni začali učit. Děti se seskupily dle barev svých triček, aby vznikl efekt duhy a každá skupina vytvořila kruh. Postupně se všichni naučili celý taneček. Každý kruh se točil na jinou stranu, k tomu pomohla asistence paní učitelek, které se do tance zapojily. Děti byly velmi šikovné a nácvik zvládly velice rychle. A protože k jaru patří i VELIKONOCE, tak po tanečku s jarní tématikou jsme se naučili říkanku s tématikou velikonoční Vrbové proutky, spojenou s hrou na tělo. Děti si ve dvojicích procvičily nejen paměť, ale i vzájemnou spolupráci a komunikaci mezi sebou. Poté začaly hrátky s duhou. Děti ze třídy Medvědů předvedly pohybové ztvárnění písničky Sedm barevných oblouků za pomoci plachty z netkané textilie, na které je namalována duha. Po třídě Medvědů si techniku pohybu s plachtou postupně vyzkoušely i ostatní třídy a všem se to moc líbilo. Nakonec si s plachtou zatančily i paní učitelky a provozní zaměstnanci. Po krátké diskotéce se všichni přesunuli do třídy Koťat, kde čekal pan fotograf. Původně bylo plánováno focení venku, ale mrazivé počasí tomu zabránilo, a tak jsme sedm barevných pruhů duhy vytvořili ve třídě. Celá akce byla velmi zdařilá a děti i zaměstnanci si ji užili.

 

DALŠÍ FOTA VIZ FOTOGALERIE SEKCE SPOLEČNÉ

 

MASOPUST 2013

V pátek 15.2.2013 vyvrcholilo MASOPUSTNÍM PRŮVODEM 14ti denní masopustní veselení v naší škole, do kterého se zapojily všechny třídy. Během této doby získávaly děti různé informace o oslavách MASOPUSTU, o názvech tradičních masopustních masek a vyráběly si svou masopustní masku a pak v maskách tančily. Do pátečního průvodu si děti oblékly své masky a vzaly si jednoduché hudební nástroje (bubínky, rolničky, tamburínky a rumba koule). A potom jsme se všichni za zvuku nástrojů vydali na cestu kolem školy. Na část průvodu se k nám přidali i zahraniční turisté z Maďarska, kteří obdivovali dětské masky (jak nám prozradila jejich tlumočnice). Masopustní veselení bylo zakončeno tancem na školní zahradě.

DALŠÍ FOTA VIZ FOTOGALERIE SEKCE SPOLEČNÉ