objevujeme svět kolem nás

MŠ Čínská

Reportáže

VÝLET DO PĚNČÍNA

Cílem našeho celodenního výletu byl "Výletní areál Pěnčín". Po klidné cestě autobusem jsme se hned po příjezdu v pěkném areálu nasvačili. Pak jsme se odebrali do korálkové dílny. Každé z dětí si vybralo natištěný obrázek. Jejich úkolem bylo vytvořit mozaiku ze skleněných zbytků, které vznikají ve výrobně korálků. Děti tvoření velmi zaujalo, že nám vyměřený čas (1 hodina) utekl neuvěřitelně rychle. Každá mozaika měla své osobité kouzlo. Dílnu jsme opustili ve 12 hodin a to byl čas na oběd. Došli jsme do místí restaurace "U Brus&ia cute;rny", kde nám připravili řízek s bramborovou kaší. Všem moc chutnalo a po řízcích se jen zaprášilo. Po obědě nás čekala vyhlídková jízda vláčkem směrem na Kittlův areál Krásná. Na cestě jsme se zastavili u kostela sv. Josefa s krátkým výkladem a prohlídkou. Vyhlídkovou jízdu jsme ukončili v areálu Pěnčín. Zde jsme si prohlédli expozici starých zemědělských strojů, venkovní výběhy s domácími zvířaty a kozí farmu. V obchůdku, ve kterém se prodávají produkty zdejší farmy, děti měli možnost ochutnat kozí sýry. Následně jsme se odebrali na svačinu a po ní už hurá do deštivé Prahy. Nám na výletě nespadla ani kapka.

FOTA V GALERII - SEKCE SPOLEČNÉ

Cvičná evakuace

3. června 2013

Dnešní vzniklou situaci v souvislosti s povodněmi využila paní ředitelka a pedagogický sbor k tomu, aby dětem bylo vysvětleno, jak se spávně chovat v případě nebezpečí. Všechny přítomné děti a paní učitelky se sešly v jedné třídě, aby si popovídaly o tom, co se právě děje s řekou Vltavou. Na otázku paní ředitelky - "Co byste děti udělaly, kdyby velká voda přišla až k nám?" - několik dětí reagovalo slovy:"Vylezly bychom na kopec." Následně paní ředitelka provedla se skupinou dětí a paní učitelkou hravou formou ukázku, jak by měla probíhat evakuace. Poté se děti rozešly do svých tříd. Asi po 40 minutách byl vyhlášen poplach. Evakuace k hlavním dveřím do budovy se nám podařila zvládnout za 1 minutu a 5 vteřin. Všechny děti reagovaly klidně a rychle.

NÁVŠTĚVA V ZŠ EMY DESTINNOVÉ

Dne 10.5.2013 naši předškoláčci společně s paní ředitelkou a paní učitelkami Šárkou a Zuzkou navštívili ZŠ Emy Destinnové. Ve škole jsme byli vlídně přivítáni a protože jsme přišli o trochu dříve, byla nám poskytnuta jedna prázdná třída (děti byly zrovna na škole v přírodě), kde jsme si společně zahráli na "opravdovou" školu. Potom byly děti rozděleny do 5-6 členných skupinek a každá skupinka šla do jedné první třídy, kde jim školní děti předváděly své znalosti a dovednosti. Paní učitelky ukázkové hodiny připravily tak, aby naše děti viděly čtení, psaní i matematiku. Do některých činností byli zapojeni i naši předškoláci a všichni byli moc šikovní.  Paní ředitelka s paní učitelkami měly možnost navštívit postupně všech 5 prvních tříd. Ve škole se nám moc líbilo a pěkný zážitek nám nepokazil ani vytrvalý déšť, který nás provázel na cestě do i ze školy.

FOTO VIZ GALERIE SEKCE SPOLEČNÉ

JAK SE RODILA ZAHRADA

OBRÁZKOVÁ REPORTÁŽ

 

OKÉNKO ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ 2013

7. DEN (středa)

ODJEZD ZE SVATÉ KATEŘINY JE PLÁNOVÁN NA 7:30.

6. DEN (úterý)

CO SE JEDLO?

Děti posnídaly obložený chléb s vajíčkem, rohlík, máslo, džem a čaj. K dopolední svačině je čekala mísa s ovocem. Po polévce s domácí zavářkou na děti čekala vynikající svíčková s houskovým knedlíkem a hovězím masem. K odpolední svačině byl šlehaný tvaroh s ovocem a čerstvý rohlík. Večeře byla přizpůsobená našemu odpolednímu programu. Pro velký úspěch si děti vyžádaly čočkovou polévku a jako druhý chod jsme měli buřtíky na ohni.

CO SE DĚLO?


Po svačině našly děti vzkaz s výzvou k záchraně lesní říše. Poté se vypravily plnit úkoly na stezku připravenou skřítky. Za odměnu jim skřítci ukázali cestu k pokladu. Jedním z úkolů bylo vyrobit čarodějnické koště, jehož spálením se měla zrušit kletba zlé čarodějnice při večerním ohni. Odpoledne se neslo v duchu „Pálení čarodějnic“ – rej čarodějnic, tanec s čarodějnicí, opékání buřtíků.

FOTA VIZ FOTOGALERIE - SPOLEČNÉ

 

5. DEN (pondělí)

CO SE JEDLO?

V pondělí nás paní kuchařky překvapily k snídani výborným domácím borůvkovým koláčem a poctivým kakaem. Dětem se dělaly boule za ušima. Ostatně jako po každém jídle. K dopolední svačině byl pomeranč. K obědu měly děti výbornou domácí kuřecí polévku a maso na kmíně s rýží. K odpolední svačině měly připraven balíček, ve kterém byl chléb se šunkou a oplatka, pití jsme zakoupily v zoo. K večeři bylo smažené rybí filé s bramborovou kaší.

CO SE DĚLO?

Vzhledem k chladnému počasí a náročnému odpoledni jsme dětem připravily oddychový program v chatě, kde si pohrály, zpívaly jsme s kytarou a foukací harmonikou písně, které si děti samy vybraly. Po desáté hodině, kdy se počasí konečně umoudřilo, jsme s radostí vyběhli na hřiště. Skákali přes švihadla a hráli jsme míčové hry.

Ve 13 hodin pro nás přijel autobus, který nás odvezl na toužebně očekávaný výlet do ZOO. Byli jsme příjemně překvapeni, v zoo nebylo plno jako obvykle, patřila pouze nám. Po prohlídce části zoologické zahrady jsme se přesunuli na safari bus. V 17:30 jsme se plni zážitků vrátili na chalupu, kde nás čekala dobrá večeře. Po večeři jsme se osprchovali a po pohádce si rozdali dárečky ze safari. A pak s novým plyšáčkem šupky dupky do postýlky.

FOTA VIZ FOTOGALERIE - SPOLEČNÉ

 

4. DEN (neděle)

CO SE JEDLO?

K snídani měly děti obložený chléb se salámem, rohlík s máslem a marmeládou. K dopolední svačině bylo kiwi, k obědu  bramboračka, pečené kuřátko s brambůrkem (to si děti pochutnaly). K odpolední svačině byl chléb s pomazánkou. Večeřeli jsme oblíbené boloňské špagety se sýrem.

CO SE DĚLO?

Po klidné noci, ranní hygieně  a snídani, vzhledem k deštivému  počasí, si děti vyráběly masky čarodejnic a navlékaly korále a naušnice pro maminky (překvapení). Po odpoledním odpočinku jsme se vydali na další průzkum okolí, děti si v lese zopakovaly včerejší poznatky o lese. Na procházce jsem narazili na chaloupku Babušky Jagušky. Po návratu z lesa jsme soutěžili na hřišti, hráli jsme hru na "Třetího" a pro velký úspěch jsme zopakovali hru "Červený & Modrý ". Po večeři jsme si z masek čarodejnic udělali výstavu ve vstupním prostoru chalupy. Těšíme se na zítřejší výlet.

FOTA VIZ FOTOGALERIE - SPOLEČNÉ

3. DEN (sobota)

CO SE JEDLO?

K snídani jsme měli chléb s plátkovým sýrem, rohlík s marmeládou a mléko. Na dopolední svačinu bylo jablíčko a na oběd nás čekala polévka z masového vývaru s domácí zavářkou, vepřové výpečky, červené zelí a bramborový knedlík. Na odpolední svačinu byl chléb s máslem a okurkou.    K večeři nám paní kuchařky připravily výborné rizoto se sýrem a kyselou okurkou. Velká většina dětí si chodí přidávat, někteří i vícekrát.

CO SE DĚLO?

Dopoledne, než vysvitlo sluníčko,  si děti na pokojích tvořily z korálků  nebo si hrály se stavebnicemi, hráli jsme společenské hry, někteří si kreslili. Na přání dětí jsem se vrátili do lesa, k domečkům z přírodnin pro skřítky stavěných včera. Kromě práce na domečcích si děti v lese i zasoutěžily - hod šiškou na cíl a sbírání šišek na čas.

Odpoledne jsme prozkoumali část lesa za rybníkem. Při této vycházce děti plnily úkoly formou hry "Cesta bílého králíčka". Seznamovaly se s různými druhy listnatých a jehličnatých stromů a jejich typickými znaky. Učily se poslouchat zvuky lesa, dozvěděly se jak pečovat o lesní zvěř. Zblízka si prohlédly krmelec a posed pro myslivce. Ještě před večeří si děti pohrály na hřišti. Po výborné večeři spokojeně usnuly.

FOTA VIZ FOTOGALERIE - SPOLEČNÉ

2. DEN (pátek)

CO SE JEDLO?

Dnes jsem měli ke snídani obložený chléb se šunkou, rohlík, máslo, marmeládu a čaj. Na dopolední svačinu pomeranč a k obědu výbornou čočkovou polévku a ovocné kynuté knedlíky. Na odpolední svačinu byl chléb s paštikovou pomazánkou. K večeři jsem měli bavorskou sekanou s bramborem a zeleninovým salátem.

CO SE DĚLO?

Slunečné dopoledne jsme s dětmi využili ke sportovním hrám na volejbalovém hřišti v areálu. Soutěžili jsme v podbíhání lana, v běhu dvojic na určenou vzdálenost ve spřežení, a hodu míče na cíl. Na závěr jsme se naučili pohybovou hru "Červený & Modrý".

Odpoledne jsme využili nedaleký les k hraní s přírodninami. Děti si stavěly domečky pro skřítky.

FOTA VIZ FOTOGALERIE - SPOLEČNÉ

1.DEN (čtvrtek)

CO SE JEDLO?

K obědu byl vývar s masem a masová směs s rýží, Na odpolední svačinu chléb se sýrem a k večeři francouzské brambory. Dětem jídlo chutnalo a chodily si přidávat.

CO SE DĚLO?

Odpoledne se uskutečnila prohlídka místní minizoo. Děti krmily kozy a poníka senem. Po krátké vycházce lesem si děti pohrály na dětském hřišti v areálu. Zbytek odpoledne byl využit ke sportovním hrám. Po pohádce a večerní hygieně všechny děti spokojeně usnuly.

FOTA VIZ FOTOGALERIE - SPOLEČNÉ

Účastníci školy v přírodě dorazili v 11:35 v pořádku na místo určení. Všechny děti jsou v pohodě a dobré náladě. Počasí je slunečné.

25.4.2013 ODJEZD OD MŠ V 8.00. SRAZ DĚTÍ JE V 7:30.