MŠ Čínská

objevujeme svět kolem nás

Get Adobe Flash player

Reportáže

Vánoční poselství v DPS

Zpříjemnit čas adventu klientům domu s pečovatelskou službou se i letos podařilo dětem ze třídy Medvědů. Připravily si pásmo písní, říkadel, básniček a koled pod názvem "V prosinci je konec roku, začínají vánoce". Babičky a dědečkové ocenili každé číslo programu velkým potleskem a na závěr si s dětmi zazpívali koledu. Děti potěšily nejen vystoupením, ale i drobnými dárky, které pro seniory připravily děti ze všech tříd mateřské školy.

 

 

 

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Ve čtvrtek 5.12.2013 v dopoledních hodinách k nám zavítali poslové z nebe a pekla. Po přivítání Svatý Mikuláš přečetl ze své Knihy hříchy a pochvaly všech dětí v jednotlivých třídách.
Každá třída měla připravenou básničku nebo písničku, se kterou se pochlubila. Mikulášovi i čertici Frblajznici se vystoupení dětí moc líbilo a za to je odměnili sladkými perníčky. Celá akce se velmi vydařila.

VÝLET DO ŠESTAJOVIC

V úterý 10.12.2013 jsme se třídou Koťata a Vrabci podnikli polodenní výlet do SVÍČKÁRNY RODAS v Šestajovicích. V pěkném areálu si děti prohlédly zvířátka v minifarmě, navštívily perníkovou chaloupku, kde si pod vedením  paní perníkářky vyzkoušely, jak se pracuje s těstem a nazdobily si zde perníkový stojánek pod svíčku. Poté se děti podívaly do svíčkařské dílny, kde si z připraveného polotovaru vyrobily 2 kusy svíček pomocí rychleschnoucích barev a polevy STARWAX. Pomocí instruktážního videa se děti seznámily s postupem při výrobě svíček. Děti si ze svíčkárny odvezly nejen krásné výrobky, ale také bohaté zážitky.

V pátek 13.12.13 se zúčastnily výletu i děti ze tříd Medvědi a Myšky se stejným programem. Vzhledem k tomu, že i druhé skupině se na výletě velmi líbilo, budeme ve spolupráci se svíčkárnou pokračovat i v dalších letech. Děkujeme zástupcům Klubu rodičů za jejich tip na tento tématický výlet.

VÍTÁNÍ NOVÁČKŮ

Dne 10. září 2013 jsme přivítali mezi sebou nováčky. Děti z celé školky se sešly ve třídě Koťata. Paní ředitelka po přivítání všech přítomných    představila dětem všechny paní učitelky. Poté jednotlivé třídy představily své nové kamarády. Děti si také vyzkoušely, zda znají jména všech paní učitelek. Příjemné setkání bylo zakončeno zpěvem známých dětských písniček za klavírního doprovodu paní učitelky Jany.

 

ZAHRADNÍ SLAVNOST

Ve středu 12.června 2013 v 16 hodin nastal slavnostní okamžik otevření naší nové zrekonstruované zahrady. Děti se mohou radovat z nových herních prvků - skluzavky, lezecké stěny, houpaček pro větší děti, houpačky hnízdo pro malé děti, dráhy pro odrážedla a skákacího panáka. Ve zcela nové podobě jsou dvě pískoviště, které mají tvar kytary a jsou zakončena tubusovou průlezkou. Náš nový amfiteátr má podium ve tvaru klavírního křídla, na jehož krajích stojí xylofon a sestava bubnů a hlediště ve svahu.