objevujeme svět kolem nás

MŠ Čínská

Reportáže

NÁVŠTĚVA V ZŠ EMY DESTINNOVÉ

Dne 10.5.2013 naši předškoláčci společně s paní ředitelkou a paní učitelkami Šárkou a Zuzkou navštívili ZŠ Emy Destinnové. Ve škole jsme byli vlídně přivítáni a protože jsme přišli o trochu dříve, byla nám poskytnuta jedna prázdná třída (děti byly zrovna na škole v přírodě), kde jsme si společně zahráli na "opravdovou" školu. Potom byly děti rozděleny do 5-6 členných skupinek a každá skupinka šla do jedné první třídy, kde jim školní děti předváděly své znalosti a dovednosti. Paní učitelky ukázkové hodiny připravily tak, aby naše děti viděly čtení, psaní i matematiku. Do některých činností byli zapojeni i naši předškoláci a všichni byli moc šikovní.  Paní ředitelka s paní učitelkami měly možnost navštívit postupně všech 5 prvních tříd. Ve škole se nám moc líbilo a pěkný zážitek nám nepokazil ani vytrvalý déšť, který nás provázel na cestě do i ze školy.

FOTO VIZ GALERIE SEKCE SPOLEČNÉ

JAK SE RODILA ZAHRADA

OBRÁZKOVÁ REPORTÁŽ

 

OKÉNKO ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ 2013

7. DEN (středa)

ODJEZD ZE SVATÉ KATEŘINY JE PLÁNOVÁN NA 7:30.

6. DEN (úterý)

CO SE JEDLO?

Děti posnídaly obložený chléb s vajíčkem, rohlík, máslo, džem a čaj. K dopolední svačině je čekala mísa s ovocem. Po polévce s domácí zavářkou na děti čekala vynikající svíčková s houskovým knedlíkem a hovězím masem. K odpolední svačině byl šlehaný tvaroh s ovocem a čerstvý rohlík. Večeře byla přizpůsobená našemu odpolednímu programu. Pro velký úspěch si děti vyžádaly čočkovou polévku a jako druhý chod jsme měli buřtíky na ohni.

CO SE DĚLO?


Po svačině našly děti vzkaz s výzvou k záchraně lesní říše. Poté se vypravily plnit úkoly na stezku připravenou skřítky. Za odměnu jim skřítci ukázali cestu k pokladu. Jedním z úkolů bylo vyrobit čarodějnické koště, jehož spálením se měla zrušit kletba zlé čarodějnice při večerním ohni. Odpoledne se neslo v duchu „Pálení čarodějnic“ – rej čarodějnic, tanec s čarodějnicí, opékání buřtíků.

FOTA VIZ FOTOGALERIE - SPOLEČNÉ

 

5. DEN (pondělí)

CO SE JEDLO?

V pondělí nás paní kuchařky překvapily k snídani výborným domácím borůvkovým koláčem a poctivým kakaem. Dětem se dělaly boule za ušima. Ostatně jako po každém jídle. K dopolední svačině byl pomeranč. K obědu měly děti výbornou domácí kuřecí polévku a maso na kmíně s rýží. K odpolední svačině měly připraven balíček, ve kterém byl chléb se šunkou a oplatka, pití jsme zakoupily v zoo. K večeři bylo smažené rybí filé s bramborovou kaší.

CO SE DĚLO?

Vzhledem k chladnému počasí a náročnému odpoledni jsme dětem připravily oddychový program v chatě, kde si pohrály, zpívaly jsme s kytarou a foukací harmonikou písně, které si děti samy vybraly. Po desáté hodině, kdy se počasí konečně umoudřilo, jsme s radostí vyběhli na hřiště. Skákali přes švihadla a hráli jsme míčové hry.

Ve 13 hodin pro nás přijel autobus, který nás odvezl na toužebně očekávaný výlet do ZOO. Byli jsme příjemně překvapeni, v zoo nebylo plno jako obvykle, patřila pouze nám. Po prohlídce části zoologické zahrady jsme se přesunuli na safari bus. V 17:30 jsme se plni zážitků vrátili na chalupu, kde nás čekala dobrá večeře. Po večeři jsme se osprchovali a po pohádce si rozdali dárečky ze safari. A pak s novým plyšáčkem šupky dupky do postýlky.

FOTA VIZ FOTOGALERIE - SPOLEČNÉ

 

4. DEN (neděle)

CO SE JEDLO?

K snídani měly děti obložený chléb se salámem, rohlík s máslem a marmeládou. K dopolední svačině bylo kiwi, k obědu  bramboračka, pečené kuřátko s brambůrkem (to si děti pochutnaly). K odpolední svačině byl chléb s pomazánkou. Večeřeli jsme oblíbené boloňské špagety se sýrem.

CO SE DĚLO?

Po klidné noci, ranní hygieně  a snídani, vzhledem k deštivému  počasí, si děti vyráběly masky čarodejnic a navlékaly korále a naušnice pro maminky (překvapení). Po odpoledním odpočinku jsme se vydali na další průzkum okolí, děti si v lese zopakovaly včerejší poznatky o lese. Na procházce jsem narazili na chaloupku Babušky Jagušky. Po návratu z lesa jsme soutěžili na hřišti, hráli jsme hru na "Třetího" a pro velký úspěch jsme zopakovali hru "Červený & Modrý ". Po večeři jsme si z masek čarodejnic udělali výstavu ve vstupním prostoru chalupy. Těšíme se na zítřejší výlet.

FOTA VIZ FOTOGALERIE - SPOLEČNÉ

3. DEN (sobota)

CO SE JEDLO?

K snídani jsme měli chléb s plátkovým sýrem, rohlík s marmeládou a mléko. Na dopolední svačinu bylo jablíčko a na oběd nás čekala polévka z masového vývaru s domácí zavářkou, vepřové výpečky, červené zelí a bramborový knedlík. Na odpolední svačinu byl chléb s máslem a okurkou.    K večeři nám paní kuchařky připravily výborné rizoto se sýrem a kyselou okurkou. Velká většina dětí si chodí přidávat, někteří i vícekrát.

CO SE DĚLO?

Dopoledne, než vysvitlo sluníčko,  si děti na pokojích tvořily z korálků  nebo si hrály se stavebnicemi, hráli jsme společenské hry, někteří si kreslili. Na přání dětí jsem se vrátili do lesa, k domečkům z přírodnin pro skřítky stavěných včera. Kromě práce na domečcích si děti v lese i zasoutěžily - hod šiškou na cíl a sbírání šišek na čas.

Odpoledne jsme prozkoumali část lesa za rybníkem. Při této vycházce děti plnily úkoly formou hry "Cesta bílého králíčka". Seznamovaly se s různými druhy listnatých a jehličnatých stromů a jejich typickými znaky. Učily se poslouchat zvuky lesa, dozvěděly se jak pečovat o lesní zvěř. Zblízka si prohlédly krmelec a posed pro myslivce. Ještě před večeří si děti pohrály na hřišti. Po výborné večeři spokojeně usnuly.

FOTA VIZ FOTOGALERIE - SPOLEČNÉ

2. DEN (pátek)

CO SE JEDLO?

Dnes jsem měli ke snídani obložený chléb se šunkou, rohlík, máslo, marmeládu a čaj. Na dopolední svačinu pomeranč a k obědu výbornou čočkovou polévku a ovocné kynuté knedlíky. Na odpolední svačinu byl chléb s paštikovou pomazánkou. K večeři jsem měli bavorskou sekanou s bramborem a zeleninovým salátem.

CO SE DĚLO?

Slunečné dopoledne jsme s dětmi využili ke sportovním hrám na volejbalovém hřišti v areálu. Soutěžili jsme v podbíhání lana, v běhu dvojic na určenou vzdálenost ve spřežení, a hodu míče na cíl. Na závěr jsme se naučili pohybovou hru "Červený & Modrý".

Odpoledne jsme využili nedaleký les k hraní s přírodninami. Děti si stavěly domečky pro skřítky.

FOTA VIZ FOTOGALERIE - SPOLEČNÉ

1.DEN (čtvrtek)

CO SE JEDLO?

K obědu byl vývar s masem a masová směs s rýží, Na odpolední svačinu chléb se sýrem a k večeři francouzské brambory. Dětem jídlo chutnalo a chodily si přidávat.

CO SE DĚLO?

Odpoledne se uskutečnila prohlídka místní minizoo. Děti krmily kozy a poníka senem. Po krátké vycházce lesem si děti pohrály na dětském hřišti v areálu. Zbytek odpoledne byl využit ke sportovním hrám. Po pohádce a večerní hygieně všechny děti spokojeně usnuly.

FOTA VIZ FOTOGALERIE - SPOLEČNÉ

Účastníci školy v přírodě dorazili v 11:35 v pořádku na místo určení. Všechny děti jsou v pohodě a dobré náladě. Počasí je slunečné.

25.4.2013 ODJEZD OD MŠ V 8.00. SRAZ DĚTÍ JE V 7:30.

JAK JSME UDĚLALI RADOST BABIČKÁM A DĚDEČKŮM

Na zelený čtvrtek dopoledne se vypravily děti ze třídy Koťat společně s paní ředitelkou a paní učitelkou Bílou do DOMU S PEČOVATELSKOU SLUŽBOU ve Šlejnické ulici, se kterým dlouhodobě spolupracujeme. Navštívili jsme seniory v jejich bytech a popřáli jim krásné prožití velikonočních svátků a obdarovali jsme je velikonočními výrobky, které pro ně děti připravily. Babičky i dědečkové nás vlídně přijali a na jejich tvářích bylo vidět nadšení i dojetí z naší návštěvy.

 

VELIKONOČNÍ STROM

Dne 26.3.2013 jsme s dětmi ozdobili na zahradě školy 4 stromy. Na výzdobu jsme použili vajíčka vyrobená doma dětmi a jejich rodiči, a to libovolnou technikou. Děti byly z akce nadšené, ukazovaly si navzájem své výrobky a potom jsme se po třídách s ozdobeným stromem vyfotili. Naše snažení sledovalo z okna i několik seniorů z protějšího domu s pečovatelskou službou a dětem mávali. Akci hodnotíme jako velmi vydařenou, a proto ji v příštím školním roce zařadíme mezi tradiční akce školy.

DALŠÍ FOTA VIZ FOTOGALERIE JEDNOTLIVÝCH TŘÍD