objevujeme svět kolem nás

MŠ Čínská

Reportáže

DĚTSKÁ ANIMACE

Na níže uvedené adrese naleznete animační video, které děti z naší školky vytvořily v ANIMAČNÍ DÍLNĚ v Muzeu v Roztokách u Prahy.

https://vimeo.com/88810607 - klikni zde

VÁNOČNÍ NADÍLKA VE TŘÍDÁCH

Dne 18.12.13 probíhala v jednotlivých třídách VÁNOČNÍ NADÍLKA. Ráno jsme se sešli za zvuku vánočních koled a františkovské sváteční vůně. Po slavnostní svačince, kterou nám připravily paní kuchařky, jsme netrpělivě očekávali vánoční zvonění. Společně jsme si zazpívali vánoční koledy, které nám pomohli přivolat JEŽÍŠKA. Nadělil nám pod stromeček spoustu dárečků a rozzářené oči dětí prozrazovaly jejich nadšení.

Vánoční poselství v DPS

Zpříjemnit čas adventu klientům domu s pečovatelskou službou se i letos podařilo dětem ze třídy Medvědů. Připravily si pásmo písní, říkadel, básniček a koled pod názvem "V prosinci je konec roku, začínají vánoce". Babičky a dědečkové ocenili každé číslo programu velkým potleskem a na závěr si s dětmi zazpívali koledu. Děti potěšily nejen vystoupením, ale i drobnými dárky, které pro seniory připravily děti ze všech tříd mateřské školy.

 

 

 

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Ve čtvrtek 5.12.2013 v dopoledních hodinách k nám zavítali poslové z nebe a pekla. Po přivítání Svatý Mikuláš přečetl ze své Knihy hříchy a pochvaly všech dětí v jednotlivých třídách.
Každá třída měla připravenou básničku nebo písničku, se kterou se pochlubila. Mikulášovi i čertici Frblajznici se vystoupení dětí moc líbilo a za to je odměnili sladkými perníčky. Celá akce se velmi vydařila.

VÝLET DO ŠESTAJOVIC

V úterý 10.12.2013 jsme se třídou Koťata a Vrabci podnikli polodenní výlet do SVÍČKÁRNY RODAS v Šestajovicích. V pěkném areálu si děti prohlédly zvířátka v minifarmě, navštívily perníkovou chaloupku, kde si pod vedením  paní perníkářky vyzkoušely, jak se pracuje s těstem a nazdobily si zde perníkový stojánek pod svíčku. Poté se děti podívaly do svíčkařské dílny, kde si z připraveného polotovaru vyrobily 2 kusy svíček pomocí rychleschnoucích barev a polevy STARWAX. Pomocí instruktážního videa se děti seznámily s postupem při výrobě svíček. Děti si ze svíčkárny odvezly nejen krásné výrobky, ale také bohaté zážitky.

V pátek 13.12.13 se zúčastnily výletu i děti ze tříd Medvědi a Myšky se stejným programem. Vzhledem k tomu, že i druhé skupině se na výletě velmi líbilo, budeme ve spolupráci se svíčkárnou pokračovat i v dalších letech. Děkujeme zástupcům Klubu rodičů za jejich tip na tento tématický výlet.