objevujeme svět kolem nás

MŠ Čínská

Reportáže

VÝLET DO ŠESTAJOVIC

V úterý 10.12.2013 jsme se třídou Koťata a Vrabci podnikli polodenní výlet do SVÍČKÁRNY RODAS v Šestajovicích. V pěkném areálu si děti prohlédly zvířátka v minifarmě, navštívily perníkovou chaloupku, kde si pod vedením  paní perníkářky vyzkoušely, jak se pracuje s těstem a nazdobily si zde perníkový stojánek pod svíčku. Poté se děti podívaly do svíčkařské dílny, kde si z připraveného polotovaru vyrobily 2 kusy svíček pomocí rychleschnoucích barev a polevy STARWAX. Pomocí instruktážního videa se děti seznámily s postupem při výrobě svíček. Děti si ze svíčkárny odvezly nejen krásné výrobky, ale také bohaté zážitky.

V pátek 13.12.13 se zúčastnily výletu i děti ze tříd Medvědi a Myšky se stejným programem. Vzhledem k tomu, že i druhé skupině se na výletě velmi líbilo, budeme ve spolupráci se svíčkárnou pokračovat i v dalších letech. Děkujeme zástupcům Klubu rodičů za jejich tip na tento tématický výlet.

VÍTÁNÍ NOVÁČKŮ

Dne 10. září 2013 jsme přivítali mezi sebou nováčky. Děti z celé školky se sešly ve třídě Koťata. Paní ředitelka po přivítání všech přítomných    představila dětem všechny paní učitelky. Poté jednotlivé třídy představily své nové kamarády. Děti si také vyzkoušely, zda znají jména všech paní učitelek. Příjemné setkání bylo zakončeno zpěvem známých dětských písniček za klavírního doprovodu paní učitelky Jany.

 

ZAHRADNÍ SLAVNOST

Ve středu 12.června 2013 v 16 hodin nastal slavnostní okamžik otevření naší nové zrekonstruované zahrady. Děti se mohou radovat z nových herních prvků - skluzavky, lezecké stěny, houpaček pro větší děti, houpačky hnízdo pro malé děti, dráhy pro odrážedla a skákacího panáka. Ve zcela nové podobě jsou dvě pískoviště, které mají tvar kytary a jsou zakončena tubusovou průlezkou. Náš nový amfiteátr má podium ve tvaru klavírního křídla, na jehož krajích stojí xylofon a sestava bubnů a hlediště ve svahu.

VÝLET DO PĚNČÍNA

Cílem našeho celodenního výletu byl "Výletní areál Pěnčín". Po klidné cestě autobusem jsme se hned po příjezdu v pěkném areálu nasvačili. Pak jsme se odebrali do korálkové dílny. Každé z dětí si vybralo natištěný obrázek. Jejich úkolem bylo vytvořit mozaiku ze skleněných zbytků, které vznikají ve výrobně korálků. Děti tvoření velmi zaujalo, že nám vyměřený čas (1 hodina) utekl neuvěřitelně rychle. Každá mozaika měla své osobité kouzlo. Dílnu jsme opustili ve 12 hodin a to byl čas na oběd. Došli jsme do místí restaurace "U Brus&ia cute;rny", kde nám připravili řízek s bramborovou kaší. Všem moc chutnalo a po řízcích se jen zaprášilo. Po obědě nás čekala vyhlídková jízda vláčkem směrem na Kittlův areál Krásná. Na cestě jsme se zastavili u kostela sv. Josefa s krátkým výkladem a prohlídkou. Vyhlídkovou jízdu jsme ukončili v areálu Pěnčín. Zde jsme si prohlédli expozici starých zemědělských strojů, venkovní výběhy s domácími zvířaty a kozí farmu. V obchůdku, ve kterém se prodávají produkty zdejší farmy, děti měli možnost ochutnat kozí sýry. Následně jsme se odebrali na svačinu a po ní už hurá do deštivé Prahy. Nám na výletě nespadla ani kapka.

FOTA V GALERII - SEKCE SPOLEČNÉ

Cvičná evakuace

3. června 2013

Dnešní vzniklou situaci v souvislosti s povodněmi využila paní ředitelka a pedagogický sbor k tomu, aby dětem bylo vysvětleno, jak se spávně chovat v případě nebezpečí. Všechny přítomné děti a paní učitelky se sešly v jedné třídě, aby si popovídaly o tom, co se právě děje s řekou Vltavou. Na otázku paní ředitelky - "Co byste děti udělaly, kdyby velká voda přišla až k nám?" - několik dětí reagovalo slovy:"Vylezly bychom na kopec." Následně paní ředitelka provedla se skupinou dětí a paní učitelkou hravou formou ukázku, jak by měla probíhat evakuace. Poté se děti rozešly do svých tříd. Asi po 40 minutách byl vyhlášen poplach. Evakuace k hlavním dveřím do budovy se nám podařila zvládnout za 1 minutu a 5 vteřin. Všechny děti reagovaly klidně a rychle.