objevujeme svět kolem nás

MŠ Čínská

Reportáže

VÝLET DO CHUCHLE ZA ZVÍŘÁTKY

Koncem měsíce května 2015 jsme se vypravili s naší mateřskou školkou do lesoparku v Chuchli. Pro nás ostřílené školáčky to byl další krásný výlet, zatímco pro naše malinké spolužáky z Berušek a Motýlků, které jsou v naší škole prvním rokem, to bylo první společné velké dobrodružství. Maminky nám daly pohodlnou obuv a sportovní oblečení a přesně v 7:45 hodin ráno jsme byli všichni připravení k odjezdu. Přijely pro nás dva autobusy, takže jsme se „nalodili“ a vyrazili jsme směr Praha 5. Jeli jsme dlouhým tunelem a k našemu štěstí doprava plynula hladce. Počasí bylo překrásné, a tak jsme si náš výlet užívali všichni od prvního okamžiku až do konce.
Ke zvířátkům vedla jedna náročnější překážka – obrovský kopec!
Konečně jsme se vyškrábali na samotný vrcholek, kde už na nás čekala svačinka a zasloužený odpočinek.
Byl tam totiž takový srub s terasou, kde jsme si mohli sednout a v klidu si sníst loupáčky, které nám nachystaly paní kuchařky ve školce. Kdybyste do Chuchle někdy chtěli vyrazit, tak je tam pro nás děti spousta prolézaček ze dřeva a kolem dokola je les, takže je příjemný chládek a když si hrajete, všechna ta zvířátka se na vás zvědavě koukají a nestačí se divit, co všechno děti dovedou. Když jsme se dosyta najedli, napili a odpočinuli si, tak si nás všechny paní učitelky svolaly a mohli jsme začít s prohlídkou.
Ta největší zvířátka, jako kozy, mufloni, srnci, jeleni, koloušci, byla ve velkých výbězích. Kupodivu jsou zvířátka na nás lidi zvyklá, a tak jsme jednu chvíli nevěděli, zda zvířátka pozorují nás nebo jestli ti pozorovatelé jsme my. Všichni ti lesní kamarádi, o kterých jsme si v průběhu roku s paní učitelkami podívali a znali jsme je jen z obrázků, tady najednou byli naživo v celé své kráse! Další lesní kamarádi byli kousek opodál a byli to ti, co mají zobáky a křídla – byli to ptáčci. Jako první nás upoutali straka, havran a vrána. Vrána na nás pokřikovala, jakoby nás chtěla přivítat,
což bylo od ní velmi milé a zdvořilé. Bylo tam spousta dalších ptáčků, také sova, která byla u nás ve školce zcela nedávno spolu s panem sokolníkem. Největším zážitkem pro nás byla veselá a neposedná veverka, která měla ve své kleci pověšený takový bubínek, který se ve vzduchu točil, když v něm veverka běhala. To vám bylo tak legrační, že jsme se nemohli od té čiperné zrzečky odtrhnout. Po prohlídce zvířátek jsme si vyšli ještě kousek do kopce do dalšího parku plného průlezek,kde jsme si ještě chvíli pohráli a pak už jsme museli zpět k autobusům a páni řidiči nás odvezli zpět do mateřské školy.Tam už na nás čekal oběd a pohodlná postýlka, do které jsme se všichni rádi schoulili, protože jsme byli příjemně unavení a hlavičkami se nám honily úplně nové zážitky.
To byl ale krásný výlet a už se těšíme, co pro nás zase naše paní učitelky vymyslí

Vaši Medvídci, Vrabčáci, Myšky, Koťátka, Berušky a Motýlci!

 


 

Rekonstrukce školky a dostavba - výsledek

 

Rekonstruovaná budova

 

Přístavba

 

Rekonstrukce školní kuchyně

 

Před rekonstrukcí.....

 

 

 

 

 

Po rekonstrukci........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Před rekonstrukcí.........

 

Po rekonstrukci........

 

Nová tělocvična

ZDOBENÍ STROMEČKU

Naše školka se se zapojila do akce  OZDOBENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU NA VÍTĚZNÉM NÁMĚSTÍ. Děti ze všech tříd vyrobily společně s paní učitelkami vánoční ozdoby z bílého papíru. Dne 8.12.2014 se zástupci všech tříd (5 dětí z každé třídy) vypravili na Vítězné Náměstí, kde v centru vánočních oslav ozdobili stromeček.

FOTO VIZ GALERIE SEKCE SPOLEČNÉ

Přivítali jsme nové kamarády

Dne 1.října 2014 jsme mezi sebou přivítali nové kamarády. Takže - hurá, už jsme konečně v plném počtu. Ve zrekonstruované budově se dětem velmi líbí. Naše kuchyň, je vybavená novým gastro zařízením a paní kuchařkám se nyní lépe a pohodlněji vaří. I v prostoru tříd jsou novinky: nové podlahy, barevná výmalba, nové vestavné skříně na hračky a ve dvou třídách přibyly zimní zahrady. V suterénu školy byla vybudována nová tělocvična, kterou využijeme jak pro plnění našich výchovně-vzdělávacích cílů, tak i pro odpolední zájmové kroužky. I jazyková učebna Sněhurka dostala nový kabát: barevná výmalba, nový koberec, nástěnky i nábytek.

Na pozemku školy dále pokračuje stavba nové budovy, díky níž budeme moci  přivítat v naší škole dalších 56 nových kamarádů, kteří budou navštěvovat třídy Berušek a Motýlků. Všichni se na ně moc těšíme....

STŘÍPKY ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ 2014

 

FOTA JSOU V GALERII V SEKCI SPOLEČNÉ!

1. DEN

Tak už jsme se zabydleli. Jídlo výborné...ve 20:30 všechny děti spí.

2. DEN

Vycházka k výběhu velbloudů,využití dětského hřiště v areálu kempu,koupání v dětském bazénku,slunění, hry -dětské stany,míč.hry,rybolov - přísné dodržování pitného režimu,mazání opal.mlékem,klobouky

3. DEN

Dopolední vycházka do lesa - výprava za Enty, stavba domečku pro skřítky - využití přírodnin. Rekreční odpoledne, koupání v bazénu, zpěv s kytarou, hry v přírodě. V průběhu celého dne dodržujeme přísný pitný režim a dbáme na ochranu pokožky celého těla opalovacím krémem.

4. DEN

Hledání vzkazu od Velkého Enta,  výprava do lesa a hledání knihy od skřítků "kniha Lesní moudrosti",poznávání a určování druhů jehl.a listn. stromů.Odpoledne - koupání v bazénku,klidové činnosti ve stínu vzrostlých stromů, plnění úkolů z knihy Lesní moudrosti, kroužek angličtiny.

 

5. DEN

Dopoledne - vycházka do lesa s poznáváním léčivýh bylin, které zde rostou, určování lesního ptactva dle atlasu, stavba domečků pro skřítky a výroba košťátek z lesní trávy.

Odpoledne - koupání ,hry s vodou, chytání rybiček,výuka angl.jazyka, skákání gumy, hry na dece ve stínu s panenkami, hudební hádanky s kytarou a harmonikou,bublifuková show
Pozn. - každodenní prohlídka klišťat,pitný režim

6. DEN

Dopoledne - rozvíjení fyzické zdatnosti a obratnosti dětí na provazových průlezkách v areálu kempu, koupání v bazénku a prohlídka místní MINIZOO.

Odpoledne - koupání, výuka angl.jazyka - tvorba slovníčku, sportovní hry - podbíhání a přeskok lana, chůze po laně, hra " Zlatá brána" s využitím chůze po laně.
Večer - déšť - opékání buřtů na roštu ve venkovní kryté terase, zpěv písní s kytarou

7. DEN

Dopoledne - kreslení zážitků ze ŠVP, míčové hry na volejbalovém hřišti - hod míčem spodním a horním obloukem přes síť, volné hry

Odpoledne - výprava za pokladem lesních skřítků a Entů - plnění úkolů, hry s přírodninami v lese

8. DEN

Dopoledne - s přihlédnutím k tomu, že nás čekal celoodpolední výlet do ZOO bylo dopoledne zaměřeno na klidové činnosti - volné hry na louce dle přání dětí , angličtina

Odpoledne - výlet do ZOO ve Dvoře Králové

9. DEN

Dopoledne - z důvodů častých dešťových přeháněk pobyt v chatě - hry na pokojích se stavebnicemi, puzzle, omalovánky.

Odpoledne - v průběhu odpoledního odpočinku balení, po odpolední svačině hry na dětském hřišti - využití houpaček a provazových průlezek. Prohlídka nových zvířat v minizoo - lamy, osel, kozel, berani, krmení lva místním ošetřovatelem.

10. DEN

Návrat k rodičům!