MŠ Čínská

objevujeme svět kolem nás

Get Adobe Flash player

Reportáže

VÝLET DO ZOO ZÁJEZD

Květen máme ze všeho nejraději, protože jako každý rok se konal tradiční výlet.
Tentokrát jsme se rozjeli do vesnice s názvem Zájezd a to směrem na Buštěhrad.
Zde je vybudovaný moc pěkný lesopark, ve kterém je možné vidět zvířátka,
která máme všichni moc rádi.
Po našem příjezdu se nás ujal průvodce a vyprávěl nám, jak se zvířátka do jejich mini ZOO
dostala, co má jaké zvířátko rádo, čím se živí, jak se chová v určitých situacích, atd.
Bylo to legrační, protože hned u vchodu měl svůj výběh rys. O něm jsme se dozvěděli,
že vyrůstal u pana majitele doma, protože byl smutný a měl nějaké těžkosti v dětství.
Tento rys, nebudete věřit, měl balón a předníma nohama si ho podával, jako Maradona.
To Vám byla zábava :-)
Pak už jsme šli od klece ke kleci, od výběhu k výběhu, kde jsme viděli lemury, ledňáčky,
surikaty, želvy, orly, kozy s kůzlátky, lamy, klokany, ale také dokonce velblouda dvouhrbého.
O velbloudovi jsme dokonce měli malou přednášku a dozvěděli jsme se, jak je možné,
že přejde celou Saharu bez problémů a jak vůbec zvládá pobyt tady u nás v Česku.
Želva byla roztomilá, protože když vešel průvodce do jejího teritoria, tak se ho snažila upozornit,
aby laskavě odešel a nerušil jí při jejím rozjímání - a to tak, že kamkoli si stoupl, tam se za ním doslova rozběhla a strkala do něj.
Lemuří rodinka na nás začala v jednu chvilku dokonce tak křičet, že jsme se lekli, protože takový křik jsme ještě nikdy neslyšeli.
Zkrátka jsme si to užili a zažili jsme plno zajímavých situací.
Ráno, když jsme vyjížděli od školky, tak lilo jako z konve a tak jsme s napětím po cestě čekali, jak se nám to počasí vyvine.
Pršelo celou cestu, ale po našem příjezdu se najednou rozjasnilo, přestalo pršet a my jsme měli celou dobu v ZOO krásné, slunné a teplé počasí.
Zkrátka - výlet se vydařil se vším všudy a my máme spoustu krásných zážitků.

KURZ PRVNÍ POMOCI PRO PEDAGOGICKÉ I PROVOZNÍ ZAMĚSTNANCE

Dne 3.2.2016 uspořádalo vedení školy v naší mateřské škole Kurz první pomoci zaměřený na poskytování první pomoci dětem při nenadálých událostech.
Kurz byl veden záchranářem s bohatými zkušenostmi panem Mgr. Janem Sedláčkem a zúčastnili se ho pedagogičtí i provozní zaměstnanci.
Zaměstnanci školy tak získali teoretické i praktické vědomosti o poskytování první pomoci.

NÁVŠTĚVA V ZŠ EMY DESTINNOVÉ

Ve dnech 21. a 25. ledna jsme s našimi předškoláky navštívili  1. třídu Základní školy Emy Destinnové.
Po příchodu jsme se seznámili s prostředím školy.  Poté nás rozdělili do tří prvních tříd, kde jsme se představili a pozdravili s prvňáčky. Paní učitelky pro nás měly připravený pestrý program, do kterého jsme se s chutí pustili. V jedné třídě se děti učily pracovat s interaktivní tabulí a rozvíjely svou slovní zásobu, jinde si poskládaly origami kelímek nebo pracovaly s pracovním listem plným obrázků a úkolů, naučily se básničky a relaxační cvičení na uvolnění ruky i celého těla. Vše bylo vedeno hravou formou, kamarádi z prvních tříd s předškoláky pracovali a radili jim, když bylo potřeba. Našim dětem se tato návštěva velmi líbila a cestou zpátky do školky, a následně i mladším kamarádům ve třídě, sdělovaly zážitky ze školy.

NÁVŠTĚVA ZŠ BÍLÁ S PŘEDŠKOLÁKY

Dne 7. 1. a 8. 1. 2016 jsme s našimi předškoláky navštívili 1. třídu Základní školy Bílá.
Paní učitelky obou prvních tříd nás velmi pěkně přivítaly a rozdělily si nás do svých tříd,
kde nás představily prvňáčkům a usadily do lavic. Z lavic se na nás smálo několik známých tvářiček. Děti okamžitě poznaly své kamarády ze školky, a tak jsme se s nimi pěkně přivítali a zasedli jsme všichni do lavic.
Paní učitelka nám na úvod pověděla, jak to vůbec ve škole chodí a na jaké změny se mají děti připravit. Po krátkém povídání o tom, jak se vlastně děti učí psát, počítat a číst, nám prvňáčci přečetli pár řádků ze Slabikáře, ale také nám ukázali, jak počítají a píší. V první třídě se učí děti hravou formou, ze všech stran jsme byli obklopeni veselými obrázky. Nakonec paní učitelka zapojila do hravého učení i nás. Rozdala dětem pracovní listy a kartičky a u každé úlohy nám přesně sdělila zadání. Nakonec vyzvala prvňáčky, aby našim dětem úkoly zhodnotili a oznámkovali. Odcházeli jsme s jedničkami. Celý tento zážitek byl velmi příjemný a emotivní a je skvělé, že mají děti šanci, si svou budoucí školu prohlédnout a případně i vybrat, protože ZŠ Bílá není jediná škola se kterou spolupracujeme.

Těšíme se do školy,
až budeme psát úkoly.
Umět psát a počítat,
každý chceme to je jasné!
U tabule zasníme se,
jak to v naší školce v Čínské,
bylo přeci vždycky krásné.

PROJEKT - VÁNOČNÍ OZDOBY PRO ODDĚLENÍ ONKOLOGIE V MOTOLE

Dostala se k nám informace, že na dětské onkologii v nemocnici Motol potřebují vánočně vyzdobit dětské oddělení, protože rádi pomáháme a víme, jak je pro děti v naší školce přirozené sociální cítění, nabídli jsme jim možnost spolupráce na tomto projektu.
Náš záměr se dětem velmi líbil, proto jsme ještě oslovili rodiče dětí, které chodí do kreativní školičky se žádostí o jejich souhlas s použitím dětského vánočního výrobku - ozdoby. Uspěli jsme na plné čáře, a tak jsme se s nadšením pustili do práce. Dětem jsme nachystali polystyrenové koule tak, že jsme je pomocí pájky vyzdobili 3D ornamenty.
Děti pak kouličky nabarvily červeně nebo modře akrylovými barvami a po jejich zaschnutí je zpatinovaly zlatou a stříbrnou akrylovou barvou.
Výsledek byl úžasný, vše umocněno emocemi, protože děti opravdu pracovaly s vervou a všemi třemi skupinami se nesla diskuse na téma – pomoc dětem v nouzi. Děti jsou úžasné a opět nás přesvědčily o tom, jak je důležité je brát jako rovnocenné partnery a dát jim dostatečný prostor nejen pro tvoření.
Věříme, že se dětičkám v Motole budou nové vánoční ozdoby líbit a přejeme jim hodně štěstíčka, bohatého Ježíška, spoustu lásky a hlavně hodně zdravíčka Smile
Velmi děkujeme za tuto příležitost našim kamarádům a kolegyním ve třídě Berušek, protože odtud jsme se dozvěděli o této skvělé akci. Děti ze třídy Berušky tvořily vánoční řetěz.
V tomto týdnu vše předáme společnosti Davona se sídlem v Praze 7, která je aktérem celé akce.
Vaši Tvořílci