objevujeme svět kolem nás

MŠ Čínská

Reportáže

VÝLET NA ZÁMEK BERCHTOLD

V pátek 24.5. 2019 jsme se se všemi kamarády ze školky, s paní učitelkami, školními asistentkami a paní provozními vydali na výlet na zámek Berchtold. Cesta nám uběhla rychle, protože bylo kupodivu na silnicích volno. Kolem 9. hodiny jsme přistáli u krásného areálu, který nás přenesl do říše pohádek. Prohlédli jsme si miniatury zámků a panství, navštívili skřítky, prošli jsme si malou Zoo, zaběhali si na dopravním hřišti, navštívili místní peklo a perníkovou chaloupku a nakonec jsme si pohráli na dětském hřišti. Počasí nám přálo, tak jsme si výlet pěkně užili. Paní učitelky nás fotografovaly, tak se v příštím týdnu mrkněte do fotogalerie jednotlivých tříd.

NAVŠTÍVILI NÁS HASIČI

Dne 24. 4. 2019 nás a naše děti navštívila posádka dobrovolných hasičů z Lysolají. Měli připravené 3 stanoviště, kde si mohly děti osahat a vyzkoušet požární techniku. Na prvním stanovišti hasiči ukázali dětem nehořlavý oblek a veškeré nezbytné vybavení potřebné k samotnému zásahu. Na druhém stanovišti si děti mohly vyzkoušet stříkat z malé hadice  a pokropily část naší zahrady. Na posledním třetím stanovišti byla připravena prohlídka hasičského vozu s výkladem, kterému děti rozuměly a názornými ukázkami povinné výbavy hasičského vozu. Celá akce se dětem moc líbila a díky pěknému počasí si ji užily. Hasiči měli vše velice pěkně připravené a na zvídavé dotazy dětí měli vždy přesnou a profesionální odpověď.JAK JSME O ZELENÉM ČTVRTKU NAVŠTÍVILI SENIORY

Na zelený čtvrtek 18. 4. 2019 jsme se vydali potěšit seniory do DPS ve Šlejnické ulici. Z každé třídy naší školy byly vybrány dvě děti. Za potlesku babiček a dědečků vstoupily děti do společenské místnosti a začaly koledovat - přednesly 2 velikonoční koledy. Po té děti obdarovaly seniory svými velikonočními výrobky a popovídaly si s nimi.
Jako poděkování za krásný zážitek pro seniory, si každé dítě odneslo  čokoládové vajíčko.SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU

Dnes jsme společně podpořili světový den porozumění autismu, tím, že jsme se oblékli do modra.
FOTOGRAFIE MODRÝCH DĚTÍ NAJDETE V SEKCI FOTOGALERIE VE TŘÍDÁCH, KTERÉ SE ZAPOJILY.Potěšení seniorů v DPS

V úterý 12.12.2018 navštívily děti v doprovodu vedení školy, paní učitelky
a paní provozní seniory v DPS.
Po příchodu nás všichni vřele uvítali a pozvali nás mezi sebe do společenské místnosti.
Děti za pěveckého doprovodu písně "Nesem vám noviny" rozdávaly seniorům nejen dárečky,
které s paní učitelkami v jednotlivých třídách vyrobily,
ale i úsměvy a přání klidného prožití Vánoc.
Na seniorech bylo vidět dojetí.
Na závěr společného setkání dostaly děti od vedení DPS koš plný sladkostí a drobných dárečků.