MŠ Čínská

objevujeme svět kolem nás

Get Adobe Flash player

Reportáže

STŘÍPKY ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ 2018

DEN SEDMÝ - SOBOTA

DNES SE VRACÍME DO PRAHY - DOMŮ - K MAMINCE A TATÍNKOVI!
PLÁNOVANÝ PŘÍJEZD DLE SMLOUVY JE V 11 HODIN PŘED ŠKOLKU.
PROSÍME RODIČE, ABY BYLI PŘED ŠKOLKOU RADĚJI DŘÍVE.DEN ŠESTÝ - PÁTEK

Po dopolední svačině jsme objevili dopis od skřítků s výzvou, že si pro nás dnes připravili VÝPRAVU ZA POKLADEM. Paní učitelky nám obličejovými barvami pomalovaly tváře. Všem nám to náramně slušelo. Teple jsme se oblékli a hurá za pokladem. Nic však není zadarmo! Museli jsme splnit úkoly, které si pro nás skřítci připravili. Vyzkoušeli naše znalosti o bylinkách a o lesních a vodních zvířátkách. Odnesli jsme dárek pro Šmudlinku a zazpívali jsme jí a Šmudlovi písničku, kterou jsme se naučili - Trpasličí svatba. Zvládli jsme i uniknout Bludičkám a jejich bažině pomocí pavučiny skřítka Pavoučníčka. Na konci cesty nám pomohly zlaté penízky najít poklad. Třikrát HURÁ máme POKLAD!!! Odpoledne jsme si poklad rozdělili. A co v něm bylo??? To uvidíte v Praze.Laughing Už se na vás moc těšíme! zítra AHOJ


DEN PÁTÝ - ČTVRTEK

Dnes dopoledne jsme dostali od paní kuchařky staré pečivo a šli jsme k rybníku krmit čerstvě vylíhlé kačenky a také kapry. Na louce u chalupy se děti vystřídaly v navlékání korálků a výuce angličtiny. Zbývající děti sportovaly. Po krátkém odpočinku po obědě nás odvezl autobus na výlet směr Staré Hrady. Společně s pohádkovými bytostmi jsme prošli tři prohlídkové okruhy - Zámecké pohádkové sklepení, Hradní pohádková půda, Zdravosvět a dračí království. Na závěr jsme absolvovali čarodějnický letecký kurz. Po návratu z výletu nás čekala odměna - PALAČINKY.


DEN ČTVRTÝ - STŘEDA

Během dopoledne jsme dokončili obrázky s flitry, naučili jsme se písničku "Trpasličí svatba". Podle knih o přírodě jsme poznávali druhy rostlin a živočichů. Odpoledne jsme si v soutěžích procvičili svou fyzickou zdatnost, obratnost a šikovnost. Také jsme vyrobili dárky pro personál, který se o nás na chatě stará. Den jsme zakončili táborákem s opékáním vuřtíků a zpěvem při kytaře. Po sprše hajdy do pelíšků


DEN TŘETÍ - ÚTERÝ

Dopoledne si děti hrály na dětském hřišti v areálu kempu. Poté navštívily kontaktní mini zoo. Odpoledne proběhla výuka angličtiny. Pro skřítky na svatbu děti navlékaly drahokamy a potom procvičily jemnou motoriku při výrobě třpytivých motýlků a soviček. Všichni se mají dobře a paní učitelky moc děti chválí, jak jsou hodné. Strava dětem velmi chutná. Počasí je pěkné.


DEN DRUHÝ - PONDĚLÍ

Při sportovním dopoledni jsme si vyzkoušeli svoji šikovnost a fyzickou zdatnost v několika disciplínách s využitím lana. Čekalo nás podbíhání lana, přeskoky v různých výškách a poměření sil v přetahování. Po odpoledním klidu a výborné svačině - domácí kynuté buchty jsme dostali další zprávu od skřítků. Ti si pro nás připravili naučnou stezku, během které děti plnily rozmanité úkoly. Odpolední vycházka byla ukončena hrou na louce u domečku baby Jagy.

DEN PRVNÍ - NEDĚLE

Po vydatné snídaní jsme se vydali do lesa za skřítky, abychom jim postavili nové domečky. Při práci jsme se posilňovali borůvkami. Když jsme domečky postavili, šli jsme na oběd - svíčková s knedlíky. Po dobrém obědě si děti odpočinuly a načerpaly nové síly na odpolední činnosti. Po odpoledním klidu našly děti první zprávu od skřítků a jako poděkování za domečky dostaly misku lesních jahůdek.Odpoledne si děti navlékaly náramky, hrály míčové hry, pozemní hokej, chatchball a vyráběly bramborového skřítka z přírodních materiálů.


FOTA VIZ FOTOGALERIE, SEKCE SPOLEČNÉ

POTĚŠENÍ SENIORŮ V DPS

Ve středu 28.3.2018 navštívily děti (z každé třídy 3 děti) v doprovodu vedení školy a provozních zaměstnanců seniory v DPS, aby je v před velikonočním čase potěšily.
Po příchodu jsme byli mile přivítáni vedením DPS, a byli jsme uvedeni do společenské místnosti, kde na nás již netrpělivě čekali babičky a dědečkové. Děti zarecitovaly seniorům 2 velikonoční koledy a osobně rozdaly dárečky, které se svými paní učitelkami ve svých třídách vyrobily. Setkání bylo velmi milé a na seniorech bylo vidět potěšení i dojetí. Babičky a dědečkové dětem za jejich koledy a dárečky zatleskali a odměnili je velikonoční pomlázkou.


FOTO Z AKCE VIZ FOTOGALERIE

PODĚKOVÁNÍ OD REBEKY ZA VÍČKA
Děkujeme každému, kdo s námi víčka pro Rebeku sbírá.  Rodičům Rebeky tím alespoň trochu pomáháme v jejich nelehké životní situaci.

Malý záchranář

Ve dnech 26. a 27.2. 2018 proběhla v naší školce vzdělávací akce pro děti s názvem "Malý záchranář".
Cílem této akce bylo seznámit děti se základy první pomoci při krizových situacích. Současně měly děti možnost seznámit se s prostředím sanitního vozu, jeho vybavením a s tím, jak se transportuje pacient. Při celé této akci doprovázela děti motivační loutka malého záchranáře. Všechny děti absolvovaly kurz první pomoci a dostaly diplom s uděleným titulem MALÝ ZÁCHRANÁŘ.

DÍVÁM SE RUKAMA, DÍVÁM SE UŠIMA

V pátek 2. března ve třídách Myšky a Berušky proběhl program „Dívám se rukama, dívám se ušima“. Tuto akci organizuje nadace Rozhledna, poradenská organizace pro lidi s těžkým zrakovým postižením.
Navštívila nás velmi milá paní Pavla Kovaříková se svou kamarádkou Majdou a vodícím pejskem Barčou. Paní Pavla se narodila s těžkou zrakovou vadou a později úplně oslepla, ale to jí nebrání v tom, aby se věnovala mnoha koníčkům i své rodině. Dozvěděli jsme se, že má dvě zdravé malé dcery a manžela. Velmi ráda maluje obrázky a vyšívá. Také lyžuje, jezdí na kole a na koloběžce.
Pro děti bylo zvláštní vidět paní, která má oči, ale vůbec nevidí a při tom dokáže číst i psát. Viděli jsme mnoho zvláštních pomůcek, které usnadňují paní Pavle život – čtečku barev, tabulku pro psaní Braillovy abecedy, Člověče, nezlob se upravené pro nevidomé, knížku pro děti psanou Braillovým písmem, mobilní přístroj, který dokáže hlásit počasí a lze s ním komunikovat hlasem. Také nám paní Pavla ukázala svého vodícího pejska, který reagoval na povely - jdi vlevo, jdi vpravo, najdi dveře, přines hůlku.
Potom si děti mohly vyzkoušet, jaké to je něco poznat bez pomoci zraku. Nasadily si neprůhledné škrabošky na oči a zkoumaly obrázky hmatem.  Nebylo to vůbec jednoduché. Také se snažily rozpoznat drobné předměty. Sluchové hádanky nebyly o nic lehčí. Ještě jsme se dozvěděli, jak se máme k nevidomým lidem chovat. Je potřeba s nimi hodně komunikovat.
Paní Pavlu velmi obdivujeme, jak všechno dokáže zvládnout. Je dobré vědět, že lidé se zrakovým postižením to mají mnohem těžší než zdraví lidé, ale také si mohou užít hodně zábavy.

V ostatních třídách proběhne setkání s paní Pavlou v následujících termínech:
16. 3. 2018 pro třídy Koťata a Motýli
20. 4. 2018 pro třídy Medvědi a Vrabci