Reportáže

REPORTÁŽ O NÁVŠTĚVĚ U VOJÁKŮ 2017

V ÚTERÝ DNE 25.4.2017 JSME NAVŠTÍVILI SOUSEDNÍ POSÁDKOVÉ VELITELSTVÍ, SE KTERÝM JIŽ 3. ROKEM SPOLUPRACUJEME.
VOJÁCI PRO NÁS PŘIPRAVILI OPĚT PŘÍJEMNÉ DOPOLEDNE. SEŠLI JSME SE NA HLAVNÍM NÁDVOŘÍ A SHLÉDLI PRŮPRAVU NÁSTUPU ZAČÍNAJÍCÍCH VOJÁKŮ, POTÉ JSME BYLI  ROZDĚLENI DO ČTYŘ SKUPIN. KAŽDÁ SKUPINA PRACOVALA POD VEDENÍM JEDNOHO VOJÁKA. NA ČTYŘECH STANOVIŠTÍCH SE DĚTI MOHLY SEZNÁMIT S KAŽDODENNÍ PRACÍ VOJÁKŮ. UKÁZALI NÁM RŮZNÉ DRUHY ZBRANÍ, PROHLÉDLI JSME SI PROSTORY POSÁDKOVÉHO VELITELSTVÍ A ZAHRÁLI SI SPOLEČNÉ HRY, KTERÉ U DĚTÍ ROZVÍJELI POSTŘEH. NA ROZLOUČENOU DĚTI DOSTALY UPOMÍNKOVÉ PŘEDMĚTY - OMALOVÁNKY, ROZVRHY HODIN, PRAVÍTKA, PEXESA A OBRÁZKY BOJOVÉ TECHNIKY. DĚTI JAKO PODĚKOVÁNÍ PRO VOJÁKY NAMALUJÍ OBRÁZKY.
JSME RÁDI, ŽE SE TATO SPOLUPRÁCE PODAŘILA PANÍ ŘEDITELCE NAVÁZAT A BUDEME V NÍ RÁDI NADÁLE POKRAČOVAT.

Děti potěšily seniory v DPS

DĚTI Z NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY VYROBILY POD VEDENÍM PANÍ UČITELEK DROBNÉ DÁREČKY K VELIKONOCŮM, ABY UDĚLALY RADOST BABIČKÁM A DĚDEČKŮM. ZÁSTUPCI TŘÍDY KOŤÁTEK A BERUŠEK SPOLU S PANÍ ŘEDITELKOU A PANÍ PROVOZNÍ ODNESLI DÁREČKY DO DOMOVA S PEČOVATELSKOU SLUŽBOU.

FOTO VIZ FOTOGALERIE.

Projekt KINTARI v naší MŠ

Dva dny v Indonésii.
Ve dnech 14. a 15. 3. 2017 k nám do MŠ zavítala zajímavá skupina žen v čele s pí. Janou Wolfovou. Jana je moc šikovná paní, která cestuje se svým manželem po světě, všechno fotí a natáčí. Poté se vždy podělí o své příběhy a zkušenosti. Jana založila tady v Česku společnost  KINTARI, která se zabývá tím, že renovuje a staví školy a školky v Indonésii, aby i tam v té daleké zemi měly děti možnost studovat a prožít tak plnohodnotný život.
Jana vystudovala tanec na Bali a tady u nás jej vyučuje, ale krom toho ještě učí Indonéštinu. Proto jsme si jí pozvali do naší školky, aby povyprávěla dětem, jak to vlastně v Indonésii vypadá, jak se tam lidem a dětem žije a něco o místní fauně. Dále nám Jana představila KINTARI a to, čím se tato společnost zabývá. Měla s sebou několik kolegyň, které tančí indonéské a indické tance a které jí pomáhaly s organizací. Po krátké a zajímavé přednášce s promítáním se děti rozdělily do několika skupin a tyto skupiny se postupně účastnily předem připravených akcí, jako je zmíněná batika a tanečky.
BATIKA:
Některé děti měly připravená bílá trička z domova. Kdo neměl trika, mohl si vyzkoušet batiku na bílém kousku bavlny, které Jana nastříhala do tvaru praporku. Děti si řekly, co chtějí namalovat a dvě šikovné paní jim obrázek namalovaly horkým voskem a štětcem. Děti si pak obrázek vybarvily speciální barvou na hedvábí a paní učitelky jim jejich práce zažehlily.
TANEC:
Dětem Jana nachystala úžasné blyštivé kostýmy a masky. Tanec, který se děti měly naučit, měl dokonce děj. Pár děvčat se převléklo za princezny, další skupinka za opičky Maka. Někteří chlapci dostali makety koníků jako rekvizity a krásné kostýmy.  Jeden z nich pak byl Ten pravý hrdina, který princeznu vysvobodil ze spárů zlého démona. Démona hrála Jana. Děti se nejprve naučily choreografii a poté si tanec několikrát vyzkoušely naostro.
Celé to pak působilo velmi atraktivně, byť v podání malých dětiček a úžasně to podtrhlo exotickou atmosféru, kterou nám Jana se svými kolegyněmi vytvořila. Bylo to krásné, děti si to užily a odnesly si z tohoto dne spoustu zajímavých a příjemných zážitků.
Budeme se moc těšit na další setkání s Janou a na její zážitky z cest – tak tedy: “Milá Jano, moc děkujeme a v příštím roce opět na viděnou s dalšími Tvými příběhy – třeba z Afriky, nebo z Islandu?!“

FOTOGRAFIE VIZ FOTO-GALERIE (SPOLEČNÉ I NĚKTERÉ JEDNOTLIVÉ TŘÍDY)

Naše školní zahrádka

Třída Berušek si pečlivě připravila své záhonky na příchod jara. Nejprve bylo potřeba ostříhat staré uschlé rostliny a vytrhat plevel. Brzy byly záhonky připraveny na jarní setí. Dalo nám to hodně práce, ještě jsme museli doplnit zeminu a záhonky uhrabat. Další den Berušky zasadily sazenice jahod a zasely zeleninu – hrášek, mrkev, jarní cibulku a ředkvičky. Teď se musíme o zahrádku pečlivě starat, abychom měli dobrou úrodu. Naše okrasná zahrádka se už také probudila. Vykvetly krokusy a ladoňky. Brzy se rozvoní i hyacinty. Máme velkou radost, že se všem rostlinkám dobře daří. Bohužel však někdo nerespektoval okraje záhonků a pošlapal nám kytičky, proto jsme požádali paní ředitelku o zakoupení malého plůtku kolem záhonků.

SPOLUPRÁCE SE ZÁKLADNÍMI ŠKOLAMI 2017

ZŠ BÍLÁ

Návštěvy základní školy Bílá se zúčastnilo 35 dětí. Děti byly rozděleny do tří skupin do druhých tříd. Paní učitelky ve všech skupinách naše děti vlídně přivítaly. Děti shlédly ukázkovou hodinu, která byla směsí všech předmětů se kterými se v základní škole setkají. Děti byly zapojeny do počítání, kreslení, prvouky i seznamování s písmenky. Škola nabízí i práci s interaktivní tabulí a ve výuce používá IPady.

ZŠ ANTONÍNA ČERMÁKA

Návštěvy základní školy Antonína Čermáka se zúčastnilo 29 předškoláků. Děti byly rozděleny do 4 skupin do prvních, druhé a třetí třídy. V rámci seznamování se se základní školou představily paní učitelky dětem psaní velkých písmen, děti hledaly na obrázcích slova začínající písmenem B, zopakovaly si poznatky o ročních obdobích a žáci ZŠ zahráli jedné skupině pohádku O dvanácti měsíčkách. Další skupina našich předškoláků se seznámila s prostorem velké tělocvičny, kde probíhalo cvičení v anglickém jazyce.

ZŠ EMY DESTINNOVÉ