STŘÍPKY ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ 2018

DEN SEDMÝ - SOBOTA

DNES SE VRACÍME DO PRAHY - DOMŮ - K MAMINCE A TATÍNKOVI!
PLÁNOVANÝ PŘÍJEZD DLE SMLOUVY JE V 11 HODIN PŘED ŠKOLKU.
PROSÍME RODIČE, ABY BYLI PŘED ŠKOLKOU RADĚJI DŘÍVE.

DEN ŠESTÝ - PÁTEK

Po dopolední svačině jsme objevili dopis od skřítků s výzvou, že si pro nás dnes připravili VÝPRAVU ZA POKLADEM. Paní učitelky nám obličejovými barvami pomalovaly tváře. Všem nám to náramně slušelo. Teple jsme se oblékli a hurá za pokladem. Nic však není zadarmo! Museli jsme splnit úkoly, které si pro nás skřítci připravili. Vyzkoušeli naše znalosti o bylinkách a o lesních a vodních zvířátkách. Odnesli jsme dárek pro Šmudlinku a zazpívali jsme jí a Šmudlovi písničku, kterou jsme se naučili - Trpasličí svatba. Zvládli jsme i uniknout Bludičkám a jejich bažině pomocí pavučiny skřítka Pavoučníčka. Na konci cesty nám pomohly zlaté penízky najít poklad. Třikrát HURÁ máme POKLAD!!! Odpoledne jsme si poklad rozdělili. A co v něm bylo??? To uvidíte v Praze.Laughing Už se na vás moc těšíme! zítra AHOJ

DEN PÁTÝ - ČTVRTEK

Dnes dopoledne jsme dostali od paní kuchařky staré pečivo a šli jsme k rybníku krmit čerstvě vylíhlé kačenky a také kapry. Na louce u chalupy se děti vystřídaly v navlékání korálků a výuce angličtiny. Zbývající děti sportovaly. Po krátkém odpočinku po obědě nás odvezl autobus na výlet směr Staré Hrady. Společně s pohádkovými bytostmi jsme prošli tři prohlídkové okruhy - Zámecké pohádkové sklepení, Hradní pohádková půda, Zdravosvět a dračí království. Na závěr jsme absolvovali čarodějnický letecký kurz. Po návratu z výletu nás čekala odměna - PALAČINKY.

DEN ČTVRTÝ - STŘEDA

Během dopoledne jsme dokončili obrázky s flitry, naučili jsme se písničku "Trpasličí svatba". Podle knih o přírodě jsme poznávali druhy rostlin a živočichů. Odpoledne jsme si v soutěžích procvičili svou fyzickou zdatnost, obratnost a šikovnost. Také jsme vyrobili dárky pro personál, který se o nás na chatě stará. Den jsme zakončili táborákem s opékáním vuřtíků a zpěvem při kytaře. Po sprše hajdy do pelíšků

DEN TŘETÍ - ÚTERÝ

Dopoledne si děti hrály na dětském hřišti v areálu kempu. Poté navštívily kontaktní mini zoo. Odpoledne proběhla výuka angličtiny. Pro skřítky na svatbu děti navlékaly drahokamy a potom procvičily jemnou motoriku při výrobě třpytivých motýlků a soviček. Všichni se mají dobře a paní učitelky moc děti chválí, jak jsou hodné. Strava dětem velmi chutná. Počasí je pěkné.

DEN DRUHÝ - PONDĚLÍ

Při sportovním dopoledni jsme si vyzkoušeli svoji šikovnost a fyzickou zdatnost v několika disciplínách s využitím lana. Čekalo nás podbíhání lana, přeskoky v různých výškách a poměření sil v přetahování. Po odpoledním klidu a výborné svačině - domácí kynuté buchty jsme dostali další zprávu od skřítků. Ti si pro nás připravili naučnou stezku, během které děti plnily rozmanité úkoly. Odpolední vycházka byla ukončena hrou na louce u domečku baby Jagy.

DEN PRVNÍ - NEDĚLE

Po vydatné snídaní jsme se vydali do lesa za skřítky, abychom jim postavili nové domečky. Při práci jsme se posilňovali borůvkami. Když jsme domečky postavili, šli jsme na oběd - svíčková s knedlíky. Po dobrém obědě si děti odpočinuly a načerpaly nové síly na odpolední činnosti. Po odpoledním klidu našly děti první zprávu od skřítků a jako poděkování za domečky dostaly misku lesních jahůdek.Odpoledne si děti navlékaly náramky, hrály míčové hry, pozemní hokej, chatchball a vyráběly bramborového skřítka z přírodních materiálů.

FOTA VIZ FOTOGALERIE, SEKCE SPOLEČNÉ