MŠ Čínská

objevujeme svět kolem nás

Get Adobe Flash player

Naše školní zahrádka

Za podpory MČ Prahy 6 zrealizovala naše mateřská škola bylinko – zeleninovou zahrádku s okrasnými prvky. O zahrádku se stará třída Berušek.
Na podzim jsme začali osazovat bylinky. Do vyhloubených jamek jsme vkládali rostlinky, potom jsme všechno pečlivě zalévali a pozorovali, jak nám všechno krásně roste. Pak děti ještě sázely cibulky tulipánů, narcisů a hyacintů. Hodně jsme se u toho zapotili, bylo jich opravdu dost. Paní učitelka Mirka nám věnovala celou krabici. Ze sponzorského daru jsme zakoupili i malý skleníček. Během zimy jsme vařili čaje z našich bylinek – meduňkový, mátový, majoránkový. Podělili jsme se i s rodiči.
Už jsme se těšili na jaro, až všechno vykvete a budeme moci zasít mrkev, jarní cibulky, kapustičky, hrášek, ředkvičky, saláty a rajčata. Rajčata nejprve rostla na okně, jakmile začalo pěkné počasí, putovala na záhon. Rodiče dětí nám věnovali i sazenice kedluben a saláty a další rajčátka. Pravidelné zalévání se vyplatilo. Ředkvičky a hrášky už máme sklizené, kedlubny a mrkev konzumujeme postupně. Výborná je i limonáda z naší čerstvé máty. Pažitku a jarní cibulku si dáváme do polévky a zásobujeme našimi bylinkami i školní kuchyni. Na rajčata si musíme počkat. Trošku nám je poničilo krupobití, ale my to nevzdáváme.
Ještě nás čeká výroba měsíčkové masti a směsi koření na ryby z vlastních bylinek. A už se těšíme na příští školní rok, budeme rozšiřovat zahrádku o ovocné keře. Chceme vysadit beztrnné ostružiny, rybíz a jahody.