MŠ Čínská

objevujeme svět kolem nás

Get Adobe Flash player

VÝLET DO CHUCHLE ZA ZVÍŘÁTKY

Koncem měsíce května 2015 jsme se vypravili s naší mateřskou školkou do lesoparku v Chuchli. Pro nás ostřílené školáčky to byl další krásný výlet, zatímco pro naše malinké spolužáky z Berušek a Motýlků, které jsou v naší škole prvním rokem, to bylo první společné velké dobrodružství. Maminky nám daly pohodlnou obuv a sportovní oblečení a přesně v 7:45 hodin ráno jsme byli všichni připravení k odjezdu. Přijely pro nás dva autobusy, takže jsme se „nalodili“ a vyrazili jsme směr Praha 5. Jeli jsme dlouhým tunelem a k našemu štěstí doprava plynula hladce. Počasí bylo překrásné, a tak jsme si náš výlet užívali všichni od prvního okamžiku až do konce.
Ke zvířátkům vedla jedna náročnější překážka – obrovský kopec!
Konečně jsme se vyškrábali na samotný vrcholek, kde už na nás čekala svačinka a zasloužený odpočinek.
Byl tam totiž takový srub s terasou, kde jsme si mohli sednout a v klidu si sníst loupáčky, které nám nachystaly paní kuchařky ve školce. Kdybyste do Chuchle někdy chtěli vyrazit, tak je tam pro nás děti spousta prolézaček ze dřeva a kolem dokola je les, takže je příjemný chládek a když si hrajete, všechna ta zvířátka se na vás zvědavě koukají a nestačí se divit, co všechno děti dovedou. Když jsme se dosyta najedli, napili a odpočinuli si, tak si nás všechny paní učitelky svolaly a mohli jsme začít s prohlídkou.
Ta největší zvířátka, jako kozy, mufloni, srnci, jeleni, koloušci, byla ve velkých výbězích. Kupodivu jsou zvířátka na nás lidi zvyklá, a tak jsme jednu chvíli nevěděli, zda zvířátka pozorují nás nebo jestli ti pozorovatelé jsme my. Všichni ti lesní kamarádi, o kterých jsme si v průběhu roku s paní učitelkami podívali a znali jsme je jen z obrázků, tady najednou byli naživo v celé své kráse! Další lesní kamarádi byli kousek opodál a byli to ti, co mají zobáky a křídla – byli to ptáčci. Jako první nás upoutali straka, havran a vrána. Vrána na nás pokřikovala, jakoby nás chtěla přivítat,
což bylo od ní velmi milé a zdvořilé. Bylo tam spousta dalších ptáčků, také sova, která byla u nás ve školce zcela nedávno spolu s panem sokolníkem. Největším zážitkem pro nás byla veselá a neposedná veverka, která měla ve své kleci pověšený takový bubínek, který se ve vzduchu točil, když v něm veverka běhala. To vám bylo tak legrační, že jsme se nemohli od té čiperné zrzečky odtrhnout. Po prohlídce zvířátek jsme si vyšli ještě kousek do kopce do dalšího parku plného průlezek,kde jsme si ještě chvíli pohráli a pak už jsme museli zpět k autobusům a páni řidiči nás odvezli zpět do mateřské školy.Tam už na nás čekal oběd a pohodlná postýlka, do které jsme se všichni rádi schoulili, protože jsme byli příjemně unavení a hlavičkami se nám honily úplně nové zážitky.
To byl ale krásný výlet a už se těšíme, co pro nás zase naše paní učitelky vymyslí

Vaši Medvídci, Vrabčáci, Myšky, Koťátka, Berušky a Motýlci!